Sosyal MedyaAkıllı Telefonlar

Twitter, mavi tik başvurularını durdurdu!

Geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir şekilde mavi tik başvurularını kabul etmeye başlayan Twitter, şimdi ise bu işlemleri durdurduğunu açıkladı.

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen mavi tik (doğrulama) başvuru işlemlerini tekrar açtı. Çok daha önceden beri var olan mavi tik başvuruları, 2017’den sonra sürpriz bir şekilde geçtiğimiz haftalarda yeniden canlandı. Şu anda herkes kendi hesaplarından şansını denemek için çaba sarf ederken, Twitter’dan da bu konu hakkında şaşırtıcı bir açıklama geldi.

Twitter, mavi tik başvurularına yoğun talep alıyor

Dünyanın en çok kullanılan ve geniş bir kitleye sahip olan platformlarından Twitter, resmi hesabından yaptığı paylaşım ile mavi tik başvurularını durdurduğunu açıkladı. Ancak bunun altında yatan kötü bir sebep yok. Çünkü artan talep, şirketi bir hayli zorladı ve bunun için en iyi çözümde gelecek başvuruları askıya almak oldu. Twitter’ın resmi hesabından yapılan paylaşımında: ”Doğrulama isteklerini alıyoruz. Bu nedenle önceki gönderilenleri incelerken, yeni gelen başvuruların daha fazlasını kabul etmeye biraz ara vereceğiz” gibi ifadeler yer aldı. Mavi tik Twitter’da artık kabus gibi bir şey oldu. Bir anda ortadan kalkan, daha sonra ise tekrar piyasaya çıkan bu işlemler artık kullanıcılarında kafasını karıştırdı. Şimdi ise başvurular yıllar sonra tekrar geldi ama durum yine ortada. Şirket bu süreçte epey yoğun çalışıyor ve kullanıcıların taleplerine yetişmekte zorluklar çekiyor. Şu anda Twitter’ın başvuruları ne zaman açacağına dair belirttiği bir tarih yok. Ancak ekip önceki başvuruları inceledikten sonra, kullanıcıların taleplerini tekrardan alacaktır. Yukarıdakileri ek olarak Twitter ayrıca şunları da belirtti: ”Şu anda istekleri kabul etmeyi duraklatırken, bunun uygulamadaki erişimi de durduruldu. Ancak istekleri tekrar açtığımızda başvuru sürecini tekrardan başlatacağız”.  

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu