Akıllı TelefonlarSamsung

Askeri Sınıf Dayanıklılık Vaatli Galaxy XCover 5 Netleşiyor

Üst düzey dayanıklılık vaad eden yeni Samsung Galaxy XCover önümüzdeki ay tanıtılacak. Peki Galaxy XCover 5 neler sunacak?

Kimi zaman pazar payı düşük üreticilerin reklam olmak için giriştiği, kimi zaman CAT gibi firmaların el attığı ve kimi zamanda Galaxy XCover ile Samsung’un müdahale ettiği aşırı dayanıklı telefonlara bir yenisi daha ekleniyor. Önceki haftalarda da gündeme gelen ve her zamanki gibi askeri sınıf dayanıklılık vaad eden Galaxy XCover 5, bu kez de render görüntüleriyle gündeme geldi.

Samsung Galaxy XCover 5 Çok Dayanıklı

Daha öncesinde çeşitli sertifikaları almasıyla haberlerimize konuk olan Samsung Galaxy XCover 5 sahada aktif olarak çalışan kullanıcılara hitap edecek. Ön tarafta kalın çerçeveli bir yapı yer alırken, arka tarafta tekli kamera bulunacak. Bu kamerayı çevreleyen kırmızı renk pek de şatafatlı olmayan modeli biraz daha estetik kılarken, donanım tarafı giriş-orta segmente hitap eder türden.

5.3 inç büyüklüğünde720×1480 piksel HD+ çözünürlükte IPS LCD tabanlı bir ekrana sahip olan telefon IP68 sertifikasına sahip. Aynı zamanda askeri düzeyde dayanıklılığa referans olarak MIL-STD 810G sertifikası da telefonda yer almakta.

4GB RAM ve 64GB depolama Exynos 850 (Galaxy A21s ve Galaxy M12’de bulunan yonga) ile  harmanlanırken arka taraftaki kameranın çözünürlüğü 16, ön taraftaki kameranın çözünürlüğü ise 5MP. Ek olarak telefonda 15W hızlı şarj destekli 3.000 mAh pil yer almakta.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu