Connect with us

Bilim Haberleri

Uzay Fareleri Üretildi. 200 Yıl bekleyebiliyorlar.

Yayımlanma

on

np file 92705

Uzay Fareleri Üretildi. Japon bilim insanlarının yeni türden keşfettiği bir teknik ile 6 yıldır uzayda kuru şekilde bekletilen Fare spermlerini Dünya’ya getirdiklerinde o spermlerden tekrar fare üretebildiklerini keşfettiler. İsimlerine Uzay fareleri denildikten sonra bu işlem 200 yıl kadar süre boyunca uzayda kalabileceğini açıkladılar.

Uzay Fareleri Üretildi.

Uzay fareleri üretildi. 200 yıl kalabiliyorlar.

Kurutulmuş spermlerden üretilen bu farelerin 200 yıl uzayda kalabildikleri biliniyor. ISS tarafından yapılan bu deneyde spermlerin potansiyeli ölçüldü. 2013 yılında fırlatılan spermlerin dönüşü 2019’da gerçekleşti. Bu dönüş sonrasında ise incelemeler başlatıldı. Bu incelemeler sonucunda ise Uzay Fareleri’nin üretilebildiği ortaya çıktı.

Advertisement

Child with mouse in her hand 732x549 thumbnail

Yavrularda anormallik bulunmuyor.

1 yıl boyunca deney ve analiz sonucunda üretilen fareler üstünde çeşitli istatistikler gerçekleştirildi. Bu istatistiklerden birisi ise evrim geçirme ya da değişim sağlamasıydı. Fakat yavrular anormal bir durumla karşılaşmadan büyüme geçtiği belirtildi.

NASA MÜJDESİ

TEKNOIXIR

Advertisement

Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknoloji Haberleri

Apple’dan Cam Tasarımlı iPhone Geliyor!

Yayımlanma

on

Apple e1615573945815

Apple, tamamen cam tasarımlı bir iPhone üzerinde çalışıyor. Her gün yeni özellikleri ve modelleriyle dikkatleri üzerine çeken marka son olarak da tamamen camdan yapılan bir iPhone ile ilgileri çekeceğinin sinyalini verdi.

Apple, her sene ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine cihaz ve aksesuar çeşitleri için patent başvurusunda bulunmaktadır. Başvuruların birçoğu ticari pazarda bitmese de marka bazı patentli özellikleri ürünlerine entegre ediyor. Apple, son patentlerinden birini teslim ederse gelecekte tamamen camdan yapılmış bir iPhone alabiliriz.

Advertisement
iPhone gizlilik
Apple

Cam iPhone Hakkında Bilgi Verildi

Apple, yakın zamanda Amerika Marka Tescili tarafından verilen “cam muhafazalı elektronik cihaz” başlıklı patentinde böyle bir cihazı detaylandırdı. Öncelikle “Patently Apple” sitesi tarafından tespit edildi ve altı taraflı camdan bir akıllı telefon hakkında ayrıntıları içerdi.

Patent, içerisindeki bileşenler için tamamen camdan yapılmış bir iPhone geliştirmek için camın nasıl kavisli, üst üste binmiş, katlanmış ve inceltilmiş olabileceğini açıkladı.

Apple‘ın onarılması amacıyla bir pencereden bileşenlerine nasıl erişilebileceğini ve herhangi bir tarafında kapağını vurgulanacağı düşünülüyor. Patent görüntüleri, cihazdaki yazılım ve kullanıcı arayüzü öğelerinin, kullanıcının elinde nasıl tutması gerektiğini ve nasıl uyum sağlayabileceğini gösteriyor.

Apple; tamamen camdan bir iPhone‘u anlatmanın yanında bir de Apple Watch, Mac Pro ve bir Mac Pro için de camdan bir malzeme düşünülebileceğinin de altını çizdi.

Advertisement

Her çıkardığı model ile akıllı telefon pazarında öncü olan markanın cam tasarımında nasıl bir ses getireceği şimdiden merak konusu olmayı başladı.

Advertisement
Haberi Oku

Bilim Haberleri

Son Dakika Nasa Müjde Verdi. 3 Yıllık Karantina Süreci Yaradı.

Yayımlanma

on

Yazar

Ingenuity

Son Dakika Nasa Müjde Verdi. Karantina içerisinde yaşadığımız kapanma ve sterilizasyon sonucunda hava kirliliğinde ciddi bir düşüş belirtti. Bunun faydasının yüksek bir değerle belirtti.

Son Dakika Nasa Müjde Verdi.

 

Son Dakika Nasa Müjde ile belirtti. Kapanmaya devam ettikçe bu kirlilik tükenebilir.

Ajanstan gelen bilgilere göre %1.5 oranında kirliliğin azaldığını belirten ekip, kapanmanın yararıyla birçok bitki ve canlılarda üreme artışı görülüyor. Sıcaklık değerleri gün geçtikçe artması nedeniyle zarar görmeye başlayan dünyamıza ise yeşilliğin artma durumunda serinlik anlamında katkı sağlayacağı belirtiliyor. Ozon tabakasını delen sert parfüm deodorant ürünleri ise buna en çok neden olan faktörlerden sadece birkaçı olduğu belirtiliyor.

Nasa Haber

 

Ne kadar temiz o kadar iyi. Bu yaz SERT geçebilir.

Küresel ısınmanın dengesizliği nedeniyle insanların artık eskisi kadar suya ve ormana yatırım yapmaması sebebiyle atacakları her adımın kuraklaşabileceğini belirtiyor. İsraftan kaçınmak ve kullanılan her ürünlerin incelenmesi konusunda uyardı. Sert kuraklık yaşanabileceği belirtiliyor. Sık yağan yağmurlar ise bunların belirtisi olabilir deniliyor.

Nasa

 

ELECTRONICS ART VERİLERİ Mİ ÇALINDI ? , 1TB’A YAKIN VERİ KAYIP MI?

TEKNOIXIR INSTAGRAM

Haberi Oku

Bilim Haberleri

Dünya gibi bir gezegen keşfedildi. Nasa Son Dakika 57 derece denildi.

Yayımlanma

on

Yazar

nasanin acilimi nedir nas 565 2 41

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) geçtiğimiz saatler içerisinde dünya gibi bir gezegen keşfetti. Henüz detaylı bir açıklama elinde bulunmamaktadır.

 

dünya gibi bir gezegen keşfedildi.

 

Dünya gibi bir gezegen keşfedildi. Su ve Bulut olabilir.

Keşfedilen gezegenin Güneşe sekiz kat daha yakın olduğu söyleniyor. Fakat sıcaklığının 57 derece civarlarında olduğu söyleniyor. Bu veri ise Dünya’ya çok benzediği açıklanıyor. Yapısı gereği neptün gezegenine benzese de  üzerinde bulut gibi maddelerin olduğu söyleniyor. Ayriyeten keşfedilme durumunda olan TOI-1231b’nin diğer gezegenlere oranla en küçük gezegen olarak belirtiliyor.

 

kepler

 

Gezegenin bilgilerine ekstra olarak 1 yılın 24 gün sürdüğü biliniyor. Bir uydusu bulunmamakla beraberinde Kızıl Cin verilen gezzegenin çevresinde süzüldüğü biliniyor.

 

APPLE YARIŞMASINI KAZANAN TÜRK 

TEKNOIXIR INSTAGRAM

Haberi Oku

Trendler