Akıllı TelefonlarVivo

Vivo S9 5G Geliyor! İşte Tanıtım Tarihi ve Özellikleri

Birçok test ve sertifika sitesinde “Vivo V2072A” adıyla ortaya çıkan ve Vivo S9 5G olduğu düşünülen yeni Vivo modeli yavaş yavaş netleşiyor. Tıpkı diğer Çinli şirketler gibi pazara sürekli yeni modeller kazandıran üretici, yeni modelinde güçlü bir yonga, AMOLED tabanlı bir ekran ve iddialı bir ön kamera ile kullanıcıları cezbetmek isterken, bugün ortaya çıkan gerek tasarımsal, gerek donanımsal, gerekse tarihsel bilgiler Vivo takipçilerini sevindirecek türden.

Vivo S9 5G Dimensity 1100 ile Gelecek

Ortaya çıkan bilgilere göre MediaTek üretimi Dimensity 1100’den güç alacak olan Vivo S9 5G, bu yongadan güç alan ilk akıllı telefon olmasıyla da dikkat çekecek. Aynı zamanda kaynaklar telefonun 6.4 inç büyüklüğünde çentikli AMOLED ekranla geleceğini ve Google Play Console’a göre 12GB RAM’e sahip olacağını söylüyor. 256GB’a kadar depolama sunması beklenen telefon, muhtemelen Android 11 ile kutudan çıkacak. Ön taraftaki çentikli yapıysa üst düzey bir kamera performansı sağlayacak.

ezgif.com gif maker

Ön tarafta piyasadaki telefonlara nazaran eskimiş olan; ancak Apple’ın hala vazgeçemediği çentikli yapıyı kullanıcılara sunacak olan Vivo S9 5G, ikili ön kamera kurulumuyla rakiplerini geride bırakabilir. Kaynaklardan alınan bilgilere göre telefonun öndeki ana kamerası 44MP çözünürlükte olacak. Tanıtım tarihi hakkında yapılan söylentiler ise 6 Mart ağırlıklı. Öyle ki söylentiler doğruysa yeni Vivo’yu 6 Mart tarihinde görebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu