Akıllı TelefonlarVivo

Vivo S9 Tanıtım Tarihi Nihayet Belli Oldu

Bir süredir tanıtılması beklenen Dimensity 1100’den güç alacak ilk telefon Vivo S9’un tanıtım tarihi açıklandı. Vivo S9 şu tarihte geliyor!


Bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen ve geçtiğimiz günlerde birçok detayıyla netleşen Vivo S9‘un tanıtım tarihi bugün şirket tarafından paylaşılan video ile gün yüzüne çıktı. MediaTek Dimensity 1100‘den güç alan ilk akıllı telefon olması beklenen S9, segmenti itibariyle yeterli özelliklere sahip olacak. Tasarım tarafı ise alışılagelmiş Vivo esintilerini barındıracak. Özellikle kamera kurulumu şirketle özdeşleşmiş hatlara sahip olacak. Peki yeni Vivo ne zaman tanıtılacak?

Screenshot 4

Vivo S9 5G Mart Ayında Tanıtılacak

Daha öncesinde kaynaklar tarafından yapılan iddialar yeni S9 modelinin 6 Mart tarihinde tanıtılacağı yönündeydi. 6.44 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüklü 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekranla gelmesi muhtemel olan telefon oldukça ince yapısıyla rakiplerinin önüne geçecek. Aynı zamanda 168 gram ağırlık da onu en hafif 5G’li cihaz yapacak. Ha atlamadan telefonun kalınlığı 7.31 mm.

Ön tarafta çentikli bir yapıyı benimseyen modelin çift ön kamera kurulumuna sahip olacağı kesinleşmiş durumda. Hatta sensörler tarafında tahminler dahi yapılıyor. Söylentilere göre S9’da yer alan ana ön kamera 44MP çözünürlükte Samsung GH1. Diğer ön kamera ise geniş açı desteğine sahip.

006BlblIly1gnmv0trq8vj30u00u07jr 1

Son olarak 33W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil, 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB depolamaya sahip olacak olan Vivo S9’un tanıtım tarihi 3 Mart.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu