VivoAkıllı Telefonlar

Vivo V2072A Dimensity 1100 İşlemcisi İle Sızdırıldı

2021’in ilk modelleri için hazırlıklarını sürdüren Vivo, yakın zamanda birkaç telefonuyla karşımıza çıkacak. Şimdi bunlardan biri olması beklenen Vivo V2072A model numaralı gizemli bir telefon; tasarımı, temel özellikleri ve ön görüntüsü ile birlikte sızdırıldı. Daha da önemlisi içerisindeki Dimensity 1100 yonga seti, dikkatleri çeken en önemli etken oldu.

Vivo V2072A özellikleri belli oldu

Vivo’nun bu gizemli telefonu, Google Play Konsol listesinde görüldü. Her akıllı telefonda olduğu gibi bu telefonda, ön yüzü ve birkaç teknik detayı ile açığa çıktı.

Konsol listesine göre V2072A model numaralı telefon, MediaTek MT6891 yonga setinden güç alacak. Bu model numarasına sahip olan yonga seti, sizlerin de bileceği üzere Tayvanlı üreticinin son olarak piyasaya sürdüğü Dimenisty 1100’dür.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde de anlaşılacağı üzere MediaTek’in yeni işlemcisi; saatte 2.6Ghz hızında çalışan 4 Core ARM Cortex-A78 CPU ve 2.0Ghz’de çalışan 4 Core Arm Cortex-A55 CPU ile donatılıyor. Aynı zamanda ARM Mali-G77 grafikleriyle de destekleniyor. Ancak Adreno tarafından desteklense daha iyi olurdu diye tahmin ediyoruz.

Vivo V2072A modelinin ekran boyutu henüz netlik kazanmadı. Lakin Google Play Konsol listesi cihazın; 1080 x 2400 piksel çözünürlüğüne sahip Full HD Plus bir ekran ile donatılacağını gösteriyor. Aynı zamanda 480 ppi yoğunluğu ve 20:9’luk bir en boy oranının da olacağını da belirtiyor.

Teknik özellikler açısından Vivo V2027A’nın, Dimensity 1100 yonga setinden güç alacağını sizlere zaten söylemiştik. Bunun dışında ise Vivo’nun yeni akıllı telefonunda güçlü bir bellek yapılandırmasına yer verilecek.  Google Play Konsola göre bu gizemli Vivo modelinde; 12GB’lık bir RAM’e yer verilecek. Öte yandan cihaz kutudan, Android 11 işletim sistemi ile çıkacak.

Peki bu telefon ne zaman resmiyet kazanacak?

İddialara göre Vivo’nun üstün özellikli olması beklenen bu makinası, Şubat ayının sonlarına doğru resmiyet kazanacak. Ancak hangi pazarlarda sunulacağı hakkında net bir bilgi yok. Bunu zamanla daha iyi anlayacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu