Güncel HaberlerSosyal Medya

WhatsApp Android ve iPhone için Instagram’a Ait Yeni Bir Özellik Getirecek

WhatsApp, yakın zamanda Android ve iPhone için yeni bir özellik sunacak. İşte herkesin seveceği o özellik.

Teknoloji dünyasının en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, gizlilik politikasının ardından uygulamasına yeni özellikler ekleyerek, kendisini kullanıcılara affettirmek için uğraşıyor. Facebook’a ait olan bu şirket, birkaç yeni özelliği getirdikten sonra şimdi de, herkesin işine yarayacak olan yeni bir işlev sunacak. Bakın bu sefer bizleri ne bekliyor…

WhatsApp İçin Yeni Özellik Yolda

Genelde yeni gelecek özellikler ile ilgili bilgiler veren WABETAInfo sitesi, şimdi de uygulamaya gelecek bir başka özellikten bahsediyor. Android ve iOS platformları için hazırlığı yapılan bu özellik, Instagram’daki kaybolan mesajları WhastsApp’a da getirecek.

Kaybolan mesajlar özelliğini daha önceki haberlerimizde sizlere anlatmıştık. Ancak yine de kısa bir özet geçelim. Örneğin Instagram üzerinde kaybolan mesajlar özelliğine geçiş yaparsanız, karşınızdaki kişi ile yaptığınız tüm sohbetler daha sonradan ortadan kaybolacak. Yani alıcı sizin mesajınızı gördükten sonra yazışmalar otomatik olarak gidecek. Aynı şekilde karşı tarafın yaptığı da sizin için geçerli olacak. Size de kaybolan mesajlar üzerinden bir şey mesaj ya da resim geldiğinde, görüldü attığınız taktirde o mesaj ortadan kaybolacak.

whatsapp

Bu tip mesajlarda sohbeti hiçbir şekilde dışarı aktaramazsınız. Bir nevi ekran görüntüsü alma ya da yedekleme gibi işlevler bu durumu kapsamaz. İşte bu yüzden yapacağınız konuşmaları kaybolan mesajlardan başlatırsanız, resim ya da mesajı görmeniz durumunda tüm içerikler daha sonra ortadan kaybolacak.

Şu anda beta olarak test edilen bu özellik, yakın zamanda tüm Android ve iPhone sahiplerine ulaşacaktır diye umut ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu