Sosyal MedyaAkıllı Telefonlar

WhatsApp Beta Uygulaması İki Yeni Özellikle Güncellendi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özelliklerle güncellendi. WhatsApp Beta kullanıcıları yeni özelliği deneyebilir.

Dünyanın en çok kullanılan üçüncü taraf mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle güncelleniyor. Gizlilik politikası sonrası kullanıcılardan epey tepki toplayan şirket, platformu daha zengin hale getirerek göze tekrar girmek istiyor. Son olarak ses oynatma hızını uygulamaya ekleyen WhatsApp, şimdi ise kullanıcılara iki yeni özellik daha sundu. WhatsApp Beta uygulaması artık yeni bir ses oynatma arayüzü ve paylaşılabilir etiket paketlerine sahip.

Android platformundaki WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulan güncelleme; sesli mesajlar için dalga tasarımını benimseyen yeni önizleme ve çıkartma paketlerini iletmek için de yeni ”ilet” işlevine kavuşuyor.

WhatsApp Beta sesli mesajlar için yeni özellik aldı

WABetaInfo tarafından keşfedilen bu özellik aşağıdaki ekran resminde yer alıyor.

WhatsApp Beta 2.21.13.17 sürümüne sahip olan kişiler yeni özellikleri erkenden deneyimleyebilir.

Daha önce sesli mesajlarda düz çizgili arayüz tasarımını görürken, yeni güncelleme ile artık dalgalı bir ses arayüz göreceksiniz.

WhatsApp Beta

Yukarıdaki özelliğe ek olarak WhatsApp, aynı zamanda çıkartmaları direkt olarak ileteceğiniz yeni bir simgeyi de uygulamaya ekledi.

Artık sizlerde favori çıkartmalarınızı arkadaşlarınıza ve ailenize kolayca iletebilirsiniz. WABetaInfo’ya göre göndereceğiniz bu çıkartmalar yalnızca uygulama içerisindekileri destekliyor. Yani üçüncü taraf çıkartmalarınızı bu işlevle gönderemeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

WhatsApp Beta

Resmi çıkartma paketlerini iletmek için tek yapmanız gereken şey çıkartma yöneticisi sayfasına erişmek. Burada çıkartmalar arayüzünde ”+” simgesine basarak ve ”Çıkartmalar” bölümüne giderek paylaşımı yapabilirsiniz.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu