Rehberler

WhatsApp Hesabı Android ve IOS’ta Nasıl Silinir?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, çıkardığı gizlilik politikası ile çok can sıkmaya başladı. Hal böyle olunca da insanlar, dermanını daha güvenli hissettiği uygulamalarda aramaya başladılar. Kimisi Telegram’a geçmeyi tercih ederken, kimisi de Signal gibi verilerin korunduğu uygulamalara geçmeye başladılar.

Belki de 5 yıla aşkın kullanmış olduğumuz WhatsApp, yeni gizlilik politikası yüzünden en sadık müşterilerine bile kaybetmeye başladı. İşte sizde artık bu uygulamayı kullanmak istemeyen kişiler arasındaysanız, işinize yarayacak harika bir makale hazırladık. Bugün ki yazımızda WhatsApp’ı nasıl sileceğiniz ve hesabınızı komple nasıl ortadan kaldıracağınızı göstereceğiz. Dilerseniz gelin, sözü daha fazla uzatmadan bu işlemlere başlayalım.

WhatsApp hesabı nasıl silinir?

Gösterdiğimiz birkaç basit yöntem ile, WhatsApp’ı Android ve iOS cihazlarınızdan kolayca silebileceksiniz. Hem uygulamadan kurtulacaksınız, hem de hesabınızı komple ortadan kaldıracaksınız.

Not: Bu işlemlerden sonra hesabınız silineceği için, tüm mesajlarınızı ve medyalarınızı da kaybedeceksiniz. Yani eskisi gibi Google Drive ya da iCloud eşitlemesiyle de, kaybolan verilerinizi tekrar getiremeyeceksiniz.

Bunun yanı sıra hesabınızı sildiğiniz taktirde, hesap ayrıntılarınız ve profil fotoğrafınızda ortadan kalkacaktır. Ek olarak tüm gruplardan otomatik olarak silineceksiniz ve kimse artık sizinle alakalı bir şey görmeyecek. Tüm bunları göze almaya hazırsanız, hadi gelin başlayalım…

Hesabınızı Android cihazlardan silme

WhatApp hesabınızı Android telefonlarınızdan silmek oldukça kolay. Öncelik uygulamaya giriş yapın ve ayarlar menüsüne gelin. Sağ üst taraftaki üç noktalı menüden buraya erişebilirsiniz.

WhatsApp

Daha sonra ”Ayarlar” yazısına tıklayınız ve ”Hesabıma” giriniz….

WhatsApp

Hesabım bölümüne girdikten sonra karşınıza yukarıda görmüş olduğunuz ekran gelecek. Buradan ”hesabımı sil” diyerek yolumuza devam edelim.

Telefon numaranızı girerek, sayfanın altındaki ”hesabımı sil” seçeneğine dokunun. Şimdi WhatsAp size niçin ayrıldığınızı soracak. Dilerseniz bu alanı boş bırakabilirsiniz. Ardından hesabımı sil deyin.

Artık silme işlemenin son aşamasına geldiniz. WhatsApp artık size yaptığınız işlemlerin geri dönüşü olmadığını, tüm verilerinizin geri getirilmeksizin silineceğini söyleyecek. Ayrıca başka bir hesap açmanız durumunda da bu veriler yüklenemeyecek. Android için hesap silme işlemleri bu kadardı. Hadi şimdi gelin iOS içinde bakalım.

iPhone’dan hesabınızı silme

Bu işlemi Apple model bir ürününüz ile yapıyorsanız çok şanlısınız. Zira hesabı kaldırma iOS sürümlerinde çok daha basit. Şimdi uygulamaya giriş yapın ve yine ”ayarlar” sekmesine geçin.

WhatsApp

Aşağıdan ”hesabımı’‘ seçin ve devam edin.

WhatsApp

Ardından telefon numaranızı girin ve ”Hesabımı Sil” düğmesine dokunun. Telefon numaranızı girin ve son aşamaya gelin. Tıpkı Android’de olduğu gibi, burada da neden ayrıldığınız sorulacak. Yanıt verdikten sonra en alt kısımdan hesabımı sil demeniz yeterli olacaktır. Tüm yapmanız gereken işlemler bu kadar.

Peki siz bu işlemden sonra hangi mesajlaşma platformuna geçiş yapacaksınız? Yorumlarda belirtiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu