Sosyal Medya

WhatsApp İçin Yeni Özellik Yolda! Yakında Herkese Sunulacak

Geçtiğimiz aylarda çıkardığı yeni gizlilik sözleşmesi ile tüm kafaları karıştıran WhatsApp, bu durumdan dolayı milyonlarca kullanıcısını kaybetti. Yeni politikayı pek hoş karşılamayan kişiler, yıllarca kullandığı bu uygulamayı sildi ve diğer mesajlaşma platformlarına geçmeye başladı. Ancak WhatsApp, tüm tepkilerin ardından bu sözleşmesini birkaç ay daha ileri ertelemeye karar verdi. Yani bu konu şimdilik es geçildi.

WhatsApp kendini affettirmeye çalışıyor

Görünüşe bakılırsa Facebook’a ait olan bu şirket, kaybettiği kullanıcıları geri çekmek için uygulamasına yeni özellikler eklemeye başladı. Halihazırda birkaç özelliği test eden şirket, ilk yeniliğini video konusunda yapacak.

Yabancı medyada ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp’ın yeni sürümü, uzun süredir beklenen bir özelliği ortaya çıkardı. Şu anda 2.21.3.13 beta sürümünde test edilen bu özellik, gönderdiğiniz videonun sesini açıp kapatmak için bir seçenek sunacak.

WhatsApp

Yukarıda da gördüğünüz gibi, yeni özelliğin kullanımı oldukça basit ve pratik. Artık birine video göndermek istediğinizde, aşağıda bulunan hoparlör simgesinden videonun sesini kısıp açabilirsiniz. Bu sayede göndermiş olduğunuz video, karşı tarafta sizin istediğiniz şekilde ulaşacaktır.

Şu anda şirketin test ettiği bu yeni özellik, iOS ve Android kullanıcılarına beta olarak sunuldu. Ancak web sürümü içinde böyle bir şeyin getirilip getirilmeyeceği hala tartışma konusu. Önümüzdeki günlerde bu da netlik kazanacaktır. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu