Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri
Trend

WhatsApp Instagram İkilisi Çöktü! İşte Detaylar

Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ikilisi tüm dünyada çöktü! Dünya devi sosyal medya uygulamalarına neler oluyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ile gençlerin trendi Instagram an itibariyle tüm dünyada çöktü. Facebook bünyesinde bulunan iki uygulama da milyonlarca insana hitap ederken, akşam 20.25 sularında çeşitli hatalar ile karşımıza çıktı. Gizlilik poliçesini değiştirmesi ile gündemden düşmeyen ve birçok kullanıcıyı kaybeder gibi olan Whatsapp’da “bağlanıyor” yazısı belirirken, gençler arasında trend olan Instagram’da “Akış yenilenemedi” hatası boy gösterdi. Peki WhatsApp Instagram ikilisi neden çöktü?

Olayın ardından hatayı kendilerinde arayan kullanıcılar, problemin tüm dünyada yaşandığını kısa sürede anladı. Çöküşten Facebook Messenger’da nasibini alırken, 123 binden fazla kullanıcı Instagram’daki hata nedeniyle şirkete geri bildirim yaptı. WhatsApp cephesine 23 bin şikayet gelirken, Messenger’da bu sayı 5 bin dolaylarında.

WhatsApp Instagram İkilisi ile İlgili Açıklama Yapıldı

Olayla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımda “USOM raporuna göre WhatsApp ve Instagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklı” denildi.

sayan 2

WhatsApp Instagram ikilisinin birkaç dakika içerisinde normale dönmesi bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu