AppleiOS

WhatsApp Bazı Apple Cihazları İçin Desteğini Sonlandırdı

Eski Apple cihazlarına kötü haber. Bugünden itibaren iOS 9 ve aşağısındaki modeller, WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatApp, kısa süre önce destek belgesini iOS 2.21.50 ) güncelledi ve bazı iOS kullanıcılarına desteğini resmen sonlandırdı. Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak eğer, iOS 9 ve aşağısı bir sürüme sahip olan eski Apple cihazlar, artık popüler mesajlaşma uygulamasını kullanamayacaklar.

WhatsApp iOS 9 Aşağısına Desteğini Kesti

Eper iOS 9 ve aşağısı bir Apple cihaz kullanıyorsanız, artık WhatsApp’a veda etseniz iyi olur. Çünkü bugünden itibaren iOS 10 ve aşağısındaki sürümlerde bu mesajlaşma uygulaması çalışmayacak. Hatta bunu örneklerle beslersek eğer, iPhone 4s modelinde artık popüler mesajlaşma uygulamasını kullanamayacaksınız.

WhatsApp iOS

Bugünden itibaren yalnıza iOS 10 ve üstü modeller WhatsApp’ı kullanabilecek. Peki sırada hangi model var? Belki bu durum sizi üzecektir ancak bir sonraki kurbanımız iPhone 5 olacak. Böyle olmasının sebebine gelecek olursak eğer Facebook çatısı altındaki bu şirket, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl iOS 8 ve daha eski sürümleri için desteğini sonlandıracağını açıklamıştı.

Bu eğilimi takip ettiğimizde ise, sıradaki kurbanın iPhone 5 olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Şu anda iOS 10 arayüzüne sahip olan bu telefon, gelecek yıl WhatsAp desteğinden mahrum olacak.

Özet geçecek olursak eğer bugünden itibaren, iOS 9 ve aşağısı tüm cihazlar Whatsap uygulamasını kullanamayacak. Bununla beraber bir sonraki yıl da, iOS 10 kullanan cihazlar popüler mesajlaşma uygulamasından mahrum olacaklar. Yani yeni nesil bir telefonunuz yok ise, bir gün sizin içinde bazı destekler kesilebilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu