WindowsAkıllı TelefonlarTeknoloji Haberleri

Windosws 10’daki AMD sorunu çözüldü!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Windows 10 güncellemesi AMD sorunlarından dolayı mavi ekran hatası yaratıyordu. Sorun nihayet çözüldü.

Microsoft’un Windows 10 krizi sürekli olarak devam ediyor. Her geçen gün farklı bir sorunuyla gündeme gelen bu sürüm, geçtiğimiz haftalarda binlerce kullanıcıyı mavi ekran hatasıyla karşı karşıya bıraktı. AMD için sürücü güncellemeyi yayınlayan Microsoft, bir süre sonra kullanıcılardan şikayetler almaya başladı.

Raporlara göre son Windows 10 sürümünde AMD sürücü güncellemesini yapan bazı kullanıcılar; “INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE” sorunundan doğan mavi ekran hatası almaya başladılar. Neyse ki Microsoft kısa sürede harekete geçti ve bu sorunu nihayet çözdü.

Windows 10 mavi ekran hatası çözüldü

Son zamanlarda birçok AMD kullanıcısı, Windows 10’un son güncellemesini yaptıktan sonra sık sık mavi ekran hatasını aldıklarını dile getirmişlerdi. Ancak ABD’li Microsoft bu sorunun farkına vardı ve hatayı kısa sürede çözdü.

Windows 10
AMD’li bilgisayarlarda mavi ekran hatasına neden olan Windows 10 güncellemesi geçici olarak geri çekildi.

Sorun esas olarak AMD X570 yonga setli ana kartlarda meydana geliyordu. Ancak şirket başka bir problemin tekrara doğmaması için AMD SDCSI adaptörün 9.3.0.221 güncellemesini geri çekti.

Sizlerde güncellemeyi cihazlarınıza yüklediyseniz; “Aygıt Yöneticisi -> Depolama Denetleyicisi -> Sürücüler” e gidin ve ardından “Geri Al” düğmesine tıklayın. Bu sayede yüklenen sürücü güncellemesi bilgisayarlarınızdan tamamen kalkmış olacak.

Ancak dileyen kişiler sorun giderme kısmından da bu hayatı çözebilir. “Sorun Giderme” “Başlangıç ​​Onarma” yı seçerek veya “Sistem Geri Yükleme” yi deneyerek manuel işlemlerle de mavi ekran hatasının önüne geçebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu