WindowsYazılım

Windows 10 İçin Çok Önemli Bir Güncelleme Yayınlandı

Son zamanlarda bazı Windows 10 kullanıcıları, çeşitli hatalar yüzünden Microsoft’a şikayetlerde bulundu. Raporlara göre şikayetleri bildiren kişiler; oyunlarda çökme, tarayıcılarda dengesizlik vb. gibi sorunlarla karşılaştı. Microsoft ise, bu sorunları tespit etti ve bunları giderdiğini vaat eden yeni bir güncelleme yayınladı.

Windows 10 için yeni güncelleme yayınlandı

Windows 10’un Sun Valley sürümü için hazırlıklarını yapan Microsoft, diğer yandan da mevcut sürümünün hatalarını kapatmaya ve sistemi optimize etmeye odaklanıyor. Bir süredir kullanıcıların şikayetleri üzerine çalışmalar yapan şirket, tespit edilen sorunları gidererek bugün ”isteğe bağlı” yeni bir güncelleme yayınladı.

Windows 10’un 2004 ve 20H2 sürümlerini ele alan bu güncelleme, KB4598291 yapı numarası ile geliyor ve bilinen sorunları da gideriyor. Sistem üzerinde yaşanan çökmeler, oyunlardaki dengesizlik ve tarayıcılar ile ilgili ortaya çıkan sorunlar, bu güncelleme sayesinde ortadan kalkıyor.

Windows 10

Daha da önemlisi KB4598291 yapı numarasını taşıyan bu güncelleme, her defasında yeniden başlatma sonrasında hesaplardan çıkış yapmaya neden olan bir sorunu da giderdi.

Oyunlar ile ilgili tespit edilen sorunlarda ise kullanıcılar, tam ekran modunda çökmelere denk geliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte çok önemli olan bu sorunda giderildi.

Güncellemeyi nasıl yükleriz

KB4598291 yapı numarasını taşıyan bu güncelleme, ”isteğe bağlı” olarak geliyor. Bu da güncellemeyi manuel olarak yapacağınız anlamına geliyor. Ayarlara giderek isteğe bağlı olan  güncellemeyi seçerek yükleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu