WindowsAkıllı Telefonlar

Windows 10 KB5003173 Sürümünün Yeni Sorunları Var!

Microsoft'un Windows 10 için yayınladığı KB5003173 sürümünde yeni sorunlar ortaya çıktı. İşte sorunun detayları.

Teknoloji devi Microsoft, bu ay Windows 10 20H2 ve 2004 sürümler için KB5003173 toplu güncellemesini piyasaya sürdü. Yüksek CPU kullanımı sorununa odaklanan bu sürüm, aynı zamanda bilinen birkaç hatayı da gideriyordu.

Ancak Windows 10 bug’ları KB5003173 sürümüyle yeni bir hatayla daha karşımıza çıktı. Bu kez de kullanıcılar güncellemenin ses sorunlarını ortaya çıkardığını söylüyor.

Windows 10 KB5003173 ses sorunları çıkarıyor

Yabancı kaynaklarda ve çeşitli forumlarda ortaya çıkan raporlara göre Windows 10 KB5003173 sürümünde çeşitli ses sorunları meydana geliyor. Kullanıcılar özellikle bu sorunu oyun oynarken yaşıyor.

Reddif formunda bir kullanıcı, bunun Dolby 5.1 kanal çıkışıyla ilgili bir sorundan doğduğunu iddia etti ve ses kartının yüksek frekanslı gürültü çıkardığını belirtti. Dolby ses çıkışına ek olarak bazı kullanıcılar, belirli uygulamalarda gıcırdayan sesler olduğunu yine forumda bildirdi.

KB5003173
Windows 10 kullanıcıları son güncellemede ses sorunları yaşıyor

Kaynaklar bu sorunun güncellemeyi manuel olarak kaldırılarak çözülebileceğini söylüyor. Alternatif olarak ise şunları da yapabilirsiniz;

  • Müzik çalma için tarayıcıyı kullanın
  • Sağ alt köşede yer alan görev çubuğundaki ses düğmesine sağ tık yapın ve diğer seçenekler olarak; ” Uzamsal Ses Efektlerini” seçin.

Yazılım olarak ise Microsoft bu sorunu, muhtemelen 8 Haziran’da yayınlayacağı yeni bir güncelleme ile çözecektir.

Peki sizler ses sorunundan muzdarip misiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu