WindowsAkıllı Telefonlar

Windows 10 KB5003637 Güncellemesi Çıktı! İşte Yenilikler

Microsoft yeni Windows sistemi için gün sayarken mevcut kullanıcıları Windows 10 KB5003637 güncellemesini piyasaya sürdü.

ABD menşeili teknoloji devi Microsoft, yeni Windows sistemi için artık gün saymaya başladı. Şirketin yeni işletim sisteminin hangisi olacağı şu an için bilinmezken, bazı kaynaklar Windows 11 olacağı yönünde iddialı. Microsoft yeni işletim sistemini 24 Haziran’da duyuracak. Ancak bunun öncesinde mevcut Windows 10 kullanıcıları için yeni bir güncelleme daha çıktı. İşte KB5003637 yapı numaralı yapı numarasıyla yapılan değişiklikler.

Windows 10 KB5003637 yapı numarasına güncellendi

Microsoft hem beta, hem de kararlı sürümü bugün yeni güncellemeler yayınladı. Her zaman ki gibi Salı yamasıyla gelen bu güncelleme, yeni özellikten ziyade daha çok iyileştirmelere odaklanıyor gibi.

Windows 10 KB5003637

İşte Windows 10 21H1 KB5003637 güncellemesinin değişiklik listesi

Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Yönetimi, Windows Bulut Altyapısı,  Windows Kimlik Doğrulaması, Windows Temelleri, Windows Sanallaştırma, Windows Çekirdeği, Windows HTML Platformu ve Windows Depolama ve Dosya Sistemleri için güvenlik güncelleştirmeleri.

Güncelleme ile sunulan değişiklikler bunlar. Ancak daha fazla detay için Microsoft’un Blog gönderisine de göz atabilirsiniz.

Window 11 geliyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni işletim sisteminin adı hala bilinmiyor. Ancak yabancı medyada çıkan raporlar, 24 Haziran’da Windows 11 işletim sisteminin geleceğini ortaya koyuyor. Yeni güncelleme görsel olarak pek çok yenilikle gelecek. Bunun yanı sıra Windows 10’da bilinen temel sorunlarda giderilecek. En önemlisi de yuvarlatılmış köşeler ve yıllardır değişmeyen başlangıç menüsü de bu sürümle birlikte değişecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu