WindowsYazılım

Windows 10 Yeni Toplu Güncelleme Çıktı! Tüm Hatalar Gideriliyor

Microsoft, Windows 10 1909 sürüm numarasına sahip olan kullanıcılar için yeni bir güncelleme yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 20H2 kullanıcılarına yeni bir güncelleme yayınlayan Microsoft, kısa sürenin ardından şimdi de Windows 10 1909 sürüm numaralı kullanıcılarına bir güncelleme yayınlıyor. Microsoft’un bugün yayınlamış olduğu yeni güncelleme, KB4601315 yapı numarasını taşıyor ve bilinen tüm hataları gideriyor.

Windows 10 yeni güncelleme çıktı

Yeni toplu güncelleştirme ile Windows sürümü; 19041.804’den, 19042.804’e yükseliyor. Peki değişiklik günlüğü bizlere ne söylüyor?

Bu toplu güncelleme esas olarak Alt+Tab kısayolunun düzensiz çalışmasıyla ilgili bir hatayı düzeltiyor. Ek olarak tespit edilen Esent 642 sorunu da gideriliyor. Daha da önemlisi kullanıcıları çileden çıkaran siyah ekran probleminin ortadan kaldırıldığını  da görüyoruz.

 

Tüm bunlara ek olarak Microsoft yeni güncelleme ile birlikte; tablet ya da tam ekrana geçiş yapıldığında, klavyenin yazmaması sorununu da gideriyor. Ayrıca bazı belgelerin (.txt, .rtx vb.) masaüstünde başlatılamaması sorununu da aynı şekilde ortadan kalkıyor. Özet geçecek olursak yeni güncellemenin değişiklik günlüğü şunları temel alıyor.

  • Cihazınızı uyku veya hazırda beklet modundan uyandırdığınızda kilit ekranının yanıt vermeyi durdurması sorunu gideriliyor.
  • Masaüstüne sabitlenmiş kısayol simgesine sağ tıkladığınızda, ”Tümünü ayıkla” seçeneğinin çalışmaması sorunu gideriliyor.
  • Fare, klavye ya da kalem gibi giriş cihazlarıyla ilgili güvenlik açıkları kapatıldı.
  • Son olarak dosya gezginine birden fazla bulut sağlayıcı klasörünün eklenmesi sorunu giderildi.

Windows 10’un yeni toplu güncelleştirmesi şimdilik bu yenilikler ile geliyor. Sizlerde bu sürümü cihazlarınıza kurmak için ayarlardan güncellemeyi kontrol edin ya da, BURAYA tıklayarak güncellemeyi manuel olarak indirebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu