Teknoloji HaberleriYazılım

Windows 10 Yine Yeniden Hatalarıyla Gündemde

Sürekli olarak güncellemelerinde hatalara rastlanılan Windows 10, Şubat yamasında da bizleri şaşırtmadı.

Hemen hemen bilgisayarların çoğunda bulunan Windows 10 işletim sistemi, piyasaya sürüldüğünden bu yana defalarca kez hataları ile gündeme geldi. Elbette yeni işlevleri ve özellikleri de oldu. Ancak getirdiği sorunlar, yeniliklerinden daha çok ön plana çıktı. İşte şimdi bu mevcut sorunlara bir yenisi daha ekleniyor…

Windows 10 Yeni Sorunuyla Gündeme

Birkaç gün önce Microsoft, Windows 10’un en yeni sürümünü Şubat güvenlik yamasıyla birlikte piyasaya sürdü. Normalde bilinen sorunları ele alan bu güncelleme, ne yazık ki bu sorunları çözerken farklı hataları da beraberinde getirdi.

Dosya Geçmişi Yedeklenemiyor

Yabancı basında çıkan haberlere göre bu sefer ki güncelleme, dosya geçmişini yedekleme araçları ve kameraların çalışmasına engel olan bir dizi hatayı beraberinde getiriyor. Daha da önemlisi bazı uygulamaların aniden çökmesine bile sebep oluyor.

Windows 10

Normalde Windows 10 kullanıcılarının pek çoğu, sistemde standart olarak yüklü gelen yedekleme aracını kullanırlar. Bu işlemleri yaparken de USB ya da ağ depolama seçeneklerinden yararlanırlar. İşte Şubat ayının güncellemesi ile birlikte kullanıcılar bu araçtan mahrum oldular. KB4601319 ve sonrası yapı numarasına sahip olan kişilerin pek çoğu, aynı durumdan muzdarip olduklarını dile getirdiler.

Bu sorun 10 Şubat tarihinden beri çeşitli forumlarda paylaşılıyor. Zira kullanıcıların çoğunluğu, Microsoft ya da Reddit forumları üzerinden şikayetlerini sıklıkla dile getiriyorlar. Bakalım yeni Windows güncellemesi dosya geçmişini yedekleme sorunlarını düzeltecek mi? Gözümüz kulağımız şimdilik sadece Microsoft’ta…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu