Akıllı TelefonlarYazılım

Windows 11 İle Mavi Ekrana Elveda: Yıllar Sonra Büyük Değişim

Uzun yıllardır varlığını sürdüren mavi ekran hatası, Windows 11 ile siyah ekran oluyor. Yenilik resmi sürümle beraber gelecek.

Mavi ekran, Windows kullanıcılarının yıllardır alışagelmiş bir sorunudur. Teknoloji devi Microsoft her ne kadar bunun üzerine yıllardır çalışsa da ne yazık ki tam çözüm bulunmuş sayılmaz. Bu görünüşe bakılırsa Windows11 sürümünde de devam edecek. Ancak şirket akıllara kazınan ”mavi ekranı”siyah ekran” olarak güncelleyecek.

Windows‘un genellikle sistemi kilitlediği zamanlarda ortaya çıkan mavi ekran hatası, Windows 11 ile yeni bir tasarıma geçecek. Ancak Microsoft’un bunun  tamamen önüne geçmesi gerekirken, tasarım üzerinde yaptığı bu değişiklikte kafalarda ayrı bir soru işareti oluşturdu.

Windows 11 ile siyah ekran geliyor

Şu anda beta sürümüne sahip kullanıcılar, Windows 11’de yine mavi ekran hataları alıyor.

Windows 11 siyah ekran

Ancak bunu siyah renk ile güncelleyecek olan Microsoft, resmi sürüm ile beraber karanlık ekran modunu devreye sokacak.

Windows 11 siyah ekran

ABD’li yazılım devi Microsoft, ilk olarak 2012 yılında Windows 8’in kilitlenme ekranını değiştirdi. Ardından 2016 yılında buna QR kod ekledi. Şimdi ise şirket dört yılı geçen aradan sonra bunu yeniden revize ediyor.

Siyah ekran resmi sürümle birlikte gelecek

Microsoft, mavi ekran yerine getireceği siyah ekranı şu an sadece test ediyor.

Şirketin vaatlerine göre bu yenilik, önümüzdeki aylarda piyasaya  sürülecek resmi ve kararlı sürüm ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Peki sizler siyah ekran hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

Kaynak
The Verge

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu