WindowsAkıllı Telefonlar

Windows 10 Kullanıcılarının Windows 11’e Ücretsiz Geçeceği Tarih Belli Oldu!

Microsoft'un Windows 11 güncellemesini piyasaya süreceği tarih belli oldu. Windows 10 kullanıcıları epey bekleyecek

Microsoft’un merakla beklenen Windows 11 işletim sistemi birkaç gün önce resmi olarak duyuruldu. Kullanıcıların merakla beklediği bu güncelleme tasarımsal olarak getirdiği yeniliklerle dikkatleri üzerine çekti.

Şu anda bazı kullanıcılar farklı yollardan Windows 11’i deneyimleme fırsatını bulurken, bazı kişiler ise henüz bu fırsatı yakalayamadı. Ancak görünüşe bakılırsa Windows 10 kullanıcılarının yeni güncellemeyi ücretsiz yüklemeleri epey zaman alacak.

Windows 11 güncellemesi Windows 10 kullanıcılarına 2022’de sunulacak

Bu hafta düzenlenen Windows 11 etkinliğinde Microsoft, yeni güncellemenin bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Windows 11’in birkaç ay içinde piyasaya sürülecek olması gayet güzel haber. Ancak bugün Twitter’da ortaya çıkan bir konu bazı Windows 10 kullanıcılarını üzebilir.

Windows 11

Bir kullanıcının sorusunu yanıtlayan Windows resmi Twitter hesabı, yeni Windows 11 güncellemesinin Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağı tarihi belirtti.

Buna göre mevcut Windows 10 kullanıcılarının yeni işletim sistemini deneyimleyeceği tarih 2022 olacak. Kullanıcılar ücretsiz yükseltme işlemlerini ancak 2022 yılında yapabilecek ve bu süre oldukça uzun.

Tabii yine bazı kişiler farklı yöntemlerle Windows 11’i erkenden deneyimleme şansını da yakalayacaktır. Örneğin dileyen kişiler Insider testlerine katılarak bunu cihazlarına yüklerken, bazı kişiler ise üçüncü taraf linkler sayesinde yeni güncellemeyi bilgisayarlarına yükleyebilecekler.

Ancak resmi sürüm dışında yüklenen sürümlerin çok da verimli olmayacağını belirtmekte fayda var. Zira kullanıcılar beta sürümlerini yükleyeceği için performans konusunda bazı sorunlar yaşayabilirler.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 2022 uzun bir süre mi? Yorumlarda belirtiniz.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu