WindowsAkıllı Telefonlar

Windows 7 İçin KB5003233 Sürümü Çıktı! İşte Değişiklikler

Microsoft, eski sürümü Windows 7 için yeni bir güncelleme piyasaya sürdü. Şirket, ücretli müşterilerine KB5003233 sürümünü yayınladı

Teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz Salı günü kullanıcılara Windows 10’un yeni bir sürümünü yayınladı. Şirket bu güncellemeyle pek çok hatayı çözerken, aynı zamanda eski Windows 7 kullanıcılarını da unutmadı. Desteği sona eren Windows 7, KB5003233 sürümüyle bir kez daha güncellendi.

Şirket geçtiğimiz yıllarda Windows 7 için yazılım desteğini sonlandırmıştı. Ancak kurumsal müşteriler ESU programına dahil oldukları için hala güncellemeler almaya devam ediyor. İşte Microsoft’ta bu kullanıcılarına özellikle güvenlik bakımından büyük destekler sağlıyor. Dilerseniz gelin KB5003233 sürümündeki yeniliklere yakından göz atalım;

Windows7 KB5003233 çıktı

Windows 7 için yayımlanan KB5003233 yapı numaralı güncelleme, iki önemli iyileştirme ve güvenlik ile ilgili düzenlemeler sunuyor.

İlk olarak bu güncelleme, mavi ekran hatası alan; Windows Server 2008 R2 SP1 kullanıcılarının sorununu gideriyor. Bu sürüme sahip kullanıcılar çeşitli sorunlardan dolayı mavi ekran hatalarıyla karşı karşıya kalıyordu. Neyse ki şirket yeni güncellemeyle birlikte bu hatayı çözdü.

Windows 7 KB5003233
Windows 7 KB5003233 güncellemesi kurumsal müşterilere çıktı

Öte yandan Microsoft; Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Silikon Platformu Microsoft Komut Dosyası Motoru dahil olmak üzere birkaç Windows bileşeni için güvenlik iyileştirmeleri sağladı.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu güncelleme, yalnızca ESU programına dahil olan kişilere sunuluyor. ESU, Microsoft Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi programına dahil olan kişileri içermektedir. Kullanıcılar ödeme yaparak şirket tarafından yeni güncellemeler alabilir. Ancak ücretsiz sürüm için ne yazık ki miat doldu. Bu kullanıcılar için uzun zamandır yeni bir güncelleme sunulmuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu