Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Akıllı Gözlük İçin Yeni Bir Patent Aldı! Hasatlıkta Sağlıkta Xiaomi…

Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri haline gelen Xiaomi, piyasaya sürdüğü pek çok ürünüyle kullanıcıların sevgisini kazanmayı başardı. Genelde akıllı telefon ağırlıklı çalışan Çinli üretici, bunun yanı sıra ev aletleri ve giyilebilir teknolojilerin olduğu birkaç kategoride daha faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda sağlık konusunda da çığır açan yenilikler üzerine çalışıyor.

Xiaomi akıllı gözlük patenti aldı

Çin  basınında çıkan haberlere göre Xiaomi, yakın zamanda ”akıllı gözlük ve kılıfı” için yeni bir patent aldı. Bu patente göre şirket, algılama ve tedaviyi entegre edebilen bir tür ”akıllı gözlük” geliştirmeye başlamış. Peki Xiaomi akıllı gözlükle kullanıcılara ne gibi yararlar sağlayacak? Açıklamalar oldukça umut verici…

Xiaomi akıllı gözlük

Xiaomi akıllı gözlük hangi işlevlere sahip olacak?

Xiaomi’nin patentini aldığı bu akıllı gözlük, tedavi sinyalleri sayesinde; beyin ve akıl hastalıklarını,(örneğin depresyon ve anksiyete), aynı zamanda göz yorgunluğunu da tedavi etmek amacı ile kullanılacak.

Örneğin bu akıllı gözlükte bulunan fototerapi sinyalleri arasında; ultraviyole sinyalleri, görünür ışık sinyalleri, kızılötesi sinyaller ve lazer sinyalleri yer alıyor. Bunlardan ışık sinyalleri, beyin ve zihinsel hastalıkları tedavi etmek için kullanılırken, ses dalgası sinyalleri ise; içerisindeki dalga ile akıl hastalıklarını tedavi etmek için kullanılacak.

Buna ek olarak manyetik ya da elektromanyetik dalgalar, eksik elementlerin kullanıcı tarafından emilmesini sağlayarak kan dolaşımını etkili bir şekilde stabilize edecek.

Xiaomi’nin akıllı gözlüğü hakkında gelen ilk bilgiler şimdilik bu kadar. Ancak şirketin bu yeni teknolojisini ne zaman duyuracağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Zamanla tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu