Android GüncellemeXiaomi

Xiaomi Android 12 Güncellemesini Yayınladı! İşte Alan Modeller

Henüz daha birkaç saat önce duyurusu yapılan Android 12, Xiaomi amiral gemisi modellerden bazıları için kullanıma sunuldu.

Google, merakla beklenen Android 12 işletim sistemini bugün düzenlediği etkinlikte duyurdu. Heyecanlandırıcı özelliklerle gelen bu işletim sistemi; gerek görsel açıdan, gerekse diğer işlevlerde pek çok yenilik sunuyor. İlk olarak Pixel kullanıcılarına sunulan bu güncelleme, fazla zaman geçmeden şimdi de Xiaomi amiral gemileri için çıktı.

Xiaomi, Android 12 Beta sürümünü yayınladı

Çinli üretici resmi sitesinden yaptığı bir açıklama ile, Android 12 güncellemesinin bazı modeller için indirilebilir olduğunu duyurdu. Bu modeller ise sırasıyla şöyle;

  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11 Pro
  • Mi 11
  • Redmi K40 Pro

Yukarıda yer alan modeller, artık Google’ın en son işletim sistemini beta olarak deneyimleyebilir. Elbette diğer üreticiler arasında da bazı modeller bu güncellemeyi kullanıma sundu. Örneğin Asus Zenfone 8 ve iQOO 7 Legend, tıpkı Xiaomi gibi güncellemeyi erken alan modellerden oldular.

Xiaomi Android 12
Xiaomi Android 12 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Bilindiği üzere Android 12, kullanıcıların renk paletini özelleştirmesine olanak tanıyan  yeni bir tasarım dili sunuyor. Bu yenilik diğer adıyla Material You, olarak adlandırılıyor. Ancak tüm cihazlar güncellemeyi alsa da bu tasarıma sahip olamayacak.

Çünkü her şirketin kendi geliştirdiği arayüzü ve tasarım olarak da Google’ın sunduğu görünümden çok farklı. Dolayısıyla Mi 11 serisi ya da diğer modeller, ilerleyen günlerde yeni işletim sistemini MIUI 12.5 veya MIUI 13 ile entegre olarak kullanacak.

Sizlerde yukarıdaki modellerden birine sahipseniz, buraya tıklayarak Xiaomi’nin sitesine gidin ve güncellemeyi cihazlarınıza indirin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu