XiaomiAkıllı TelefonlarTeknoloji Haberleri

Xiaomi Black Shark 4 Posteriyle Karşımızda; 120Wat Hızlı Şarj…

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, yeni nesil amiral gemisini geçtiğimiz haftalarda duyurdu. Snapdragon 888 ile donatılan Mi 11, performans konusunda oldukça iyi işler ortaya koydu. Şimdi ise Çinli üretici, aynı başarıyı bir sonraki oyuncu telefonunda da göstermeye odaklanıyor. Zira Xiaomi Black Shark 4, artık somut olarak varlığını daha da hissettirmeye başladı diyebiliriz.

Xiaomi Black Shark 4 geliyor

Xiaomi’nin yeni oyuncu telefonu Black Shark 4, şirket CEO’su tarafından bugün resmi posteriyle gün yüzüne çıkarıldı. Posterde aslında bu yıl çok fazla göreceğimiz ibareler yer alıyor. Örneğin 120Wat hızlı şarj teknolojisi, Mi 11’de olduğu gibi yeni Black Shark oyuncu telefonuna da güç verecek. Aynı zamanda resmi bilgilere göre bu teknoloji ile donatılan Black Shark 4’ün; 4.500 mAh’lik bir pili olacak ve tam 15 dakikada ful dolum gerçekleşebilecek. Zira bir oyuncu telefonunda böyle bir şey olması, kullanıcı gözüyle baktığımız zaman kulağa çok hoş geliyor.

Xiaomi Black Shark 4

Black Shark 4’ün hakkında daha önce çok fazla sızıntıya denk gelmiştik. Güvenilir kaynaklara göre bu yeni oyuncu telefonu, hızlı şarj konusunda çok mükemmel bir hal alacak. Öte yandan ısı dağıtma teknolojisi de bir hayli geliştirilecek. Zira Black Shark’ın en büyük avantajı da bu yönde. Yani her sene düzenli olarak soğutma teknolojisinin geliştiğini görüyoruz.

Hatırlarsınız bir önceki Black Shark 3 modelinde mükemmel bir soğutma teknolojisi vardı. Şirket bu cihazda ısıyı, içeriden harika bir şekilde yaymayı başardı. Oluşturulan sağ ve sol simetrik çift pil mimarisiyle Shark 3, ısıyı çok mükemmel bir şekilde yayabiliyor. Böylece kullanıcı da, en zor koşullarda bile aşırı ısınmaya maruz kalmıyor.

Şimdilik Xiaomi’nin yeni oyuncu telefonu hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak yeni bir sızıntı ortaya çıktığında tekrardan sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu