Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Çin ROM’ları Türkçe Dilde Nasıl Kullanılır? (Video)

Xiaomi model bir telefonunuzda Çin ROM’u yüklüyse bunu nasıl Türkçe dile çevirebiliriz? Root gerekli mi? hangi program ile yaparım sorularının tüm cevabı burada. Göstereceğimiz basit yöntem sayesinde cihazlarınızda üçüncü taraf uygulamaları (WhatsApp, Instagram vb) artık Türkçe dilde kullanabileceksiniz. Hadi gelin işlemlere başlayalım… İşte Xiaomi Çin ROM’larını Türkçe dile çevirme yöntemleri…

Xiaomi Çin ROM’ları Türkçe dilde kullanma

Eğer sizlerde Xiaomi’nin akıllı telefonlarından birine sahipseniz, sizlere önereceğimiz basit bir program ile bu sorunu azda olsa aşabileceksiniz. Örneğin Çin beta sürümlerini kullanıyorsanız ya da satın aldığınız cihaz Global olarak gelmediyse, bu küçük program sayesinde büyük bir yükün altından kalkacaksınız. Peki ama nasıl?

Xiaomi Çin

  • Öncelikle akıllı telefonunuzun ROOT yetkisine sahip olması gerekir. Eğer cihazlarınızda ROOT yüklüyse bir sonraki aşamaya geçebiliriz. Ancak ROOT yüklü değilse ve bu konu hakkında da hiçbir fikriniz yok ise, çeşitli araştırmalar yaparak telefonlarınıza kolayca ROOT atabilirsiniz. Buraya kadar her şey tamamsa ikinci aşamaya geçelim.
  • Şimdi ise Google Play Store’ye giriş yapın ve ”MoreLocale 2” adlı programı yükleyin. Ücretsiz olan bu uygulamayı yüklemek içinde BURAYA tıklayabilirsiniz.
  • Yükleme işlemi bittikten sonra uygulamaya giriş yapın ve istediği izinlere ”Evet” deyin. ROOT izinleri de buna dahil…
  • Şimdi ise geriye kalan her şeyi aşağıdaki videodan takip etmenizi istiyoruz. Zira sizler için hazırladığımız bu kısa video, cihazlarınızı kolayca Türkçe’ye çevirmenize yardımcı olacaktır.

Yukarıda da göreceğiniz üzere işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolay ve pratik. Yapmanız gereken tek şey, MoreLocale 2 uygulamasını indirip özelleştirmek. Ayarlar kısmından Türkçe dili seçerek üçüncü taraf uygulamaları bu dilde kullanabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu