Xiaomi

Xiaomi İçin Yarın Büyük Gün! Yeni Ürünler Tanıtılacak

Çinli teknoloji devi Xiaomi, weibo hesabından yaptığı paylaşım ile yarın yeni ürünler duyuracağını açıkladı.

Xiaomi, uzunca süredir yeni ürünleriyle gündeme geliyor. Kimi kaynaklar Mi 11 Pro serisinin varlığından söz ederken, kimisi de yeni tablet ya da bilgisayarların varlığından söz ediyor. İşte şimdi ise Çinli üretici, bahsettiğimiz ürün gruplarından bazılarını tanıtacağını resmi olarak açıklıyor.

Xiaomi’den Yeni Ürün Duyurusu

Bugün weibo hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Xiaomi, Pazartesi günü ”Büyük Haberler” ibaresinin olduğu bir mesaj verdi. Şu anda bu ürünlerin hangisi olacağı resmi olarak açıklanmadı. Ancak çeşitli sızıntılardan doğan bilgilere ile tahminde bulunma şansımız var. Hadi gelin sözü daha fazla uzatmadan bu ürünlerin hangisi olacağına bir göz atalım;

Xiaoni

Mi Pad 5 ve Mi Notebook Pro

İlk ürün grubunun Mi Notebook Pro ya da Mi Pad 5 olması bekleniyor. Şirket yarın ki düzenleyeceği etkinlikte bu ikiliden birini duyurabilir. Ya da her ikisini de aynı anda tanıtması da yüksek ihtimal. Peki özelliklerle ilgili ne biliyoruz? Güncel bilgilere dayanarak konuşursak Mi Pad 5, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak.

İşlemcinin yanı sıra Mi Pad 5; 10.5 için boyutunda 144Hz’lik LCD ekrana yer verilmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu ekran, büyük bir üretici olan BOE tarafından sağlanacak. Diğer teknik özellikler hakkında ise şu anda net bir bilgi yok.

Mi Notebook Pro ise şirketin uzun süreden sonra tanıtması beklenen yeni bilgisayarı olacak. i7-11375H işlemciden güç alması beklenen bu bilgisayar, aynı zamanda tam bağımsız RTX 3050 Ti ekranla gelecek.

Mi 11 Pro ya da Mi 11 Ultra

Son olarak yarın tanıtılması beklenen bir başka ürünler ise, Mi 11 Pro veya Mi 11 Ultra modelleri olacak. Şirketin en üst seviye amiral gemisinde konumlandırılacak olan bu telefonlar, Snapdragon 888 işlemci ve 2K çözünürlükte ekranlarla gelecek. Aynı zamanda her iki telefonun da 67W kablolu ve kablosuz hızlı şarjı da desteklemesi bekleniyor.

Şu anda tanıtılacak ürünler hakkında bilinenler bu kadar. Ancak Xiaomi, bahsettiklerimiz ürünlerin yanı sıra daha farklı bir sürprizde yapabilir. Örneğin elektrikli araba da, şirket tarafından duyurulan sürpriz ürünler arasında yer alabilir. Bekleyip görelim….

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu