Connect with us

Xiaomi

Xiaomi İçin Yarın Büyük Gün! Yeni Ürünler Tanıtılacak

Yayımlanma

on

Xiaomi

Xiaomi, uzunca süredir yeni ürünleriyle gündeme geliyor. Kimi kaynaklar Mi 11 Pro serisinin varlığından söz ederken, kimisi de yeni tablet ya da bilgisayarların varlığından söz ediyor. İşte şimdi ise Çinli üretici, bahsettiğimiz ürün gruplarından bazılarını tanıtacağını resmi olarak açıklıyor.

Xiaomi’den Yeni Ürün Duyurusu

Bugün weibo hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Xiaomi, Pazartesi günü ”Büyük Haberler” ibaresinin olduğu bir mesaj verdi. Şu anda bu ürünlerin hangisi olacağı resmi olarak açıklanmadı. Ancak çeşitli sızıntılardan doğan bilgilere ile tahminde bulunma şansımız var. Hadi gelin sözü daha fazla uzatmadan bu ürünlerin hangisi olacağına bir göz atalım;

Advertisement

Xiaoni

Mi Pad 5 ve Mi Notebook Pro

İlk ürün grubunun Mi Notebook Pro ya da Mi Pad 5 olması bekleniyor. Şirket yarın ki düzenleyeceği etkinlikte bu ikiliden birini duyurabilir. Ya da her ikisini de aynı anda tanıtması da yüksek ihtimal. Peki özelliklerle ilgili ne biliyoruz? Güncel bilgilere dayanarak konuşursak Mi Pad 5, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak.

İşlemcinin yanı sıra Mi Pad 5; 10.5 için boyutunda 144Hz’lik LCD ekrana yer verilmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu ekran, büyük bir üretici olan BOE tarafından sağlanacak. Diğer teknik özellikler hakkında ise şu anda net bir bilgi yok.

Mi Notebook Pro ise şirketin uzun süreden sonra tanıtması beklenen yeni bilgisayarı olacak. i7-11375H işlemciden güç alması beklenen bu bilgisayar, aynı zamanda tam bağımsız RTX 3050 Ti ekranla gelecek.

Advertisement

Mi 11 Pro ya da Mi 11 Ultra

Son olarak yarın tanıtılması beklenen bir başka ürünler ise, Mi 11 Pro veya Mi 11 Ultra modelleri olacak. Şirketin en üst seviye amiral gemisinde konumlandırılacak olan bu telefonlar, Snapdragon 888 işlemci ve 2K çözünürlükte ekranlarla gelecek. Aynı zamanda her iki telefonun da 67W kablolu ve kablosuz hızlı şarjı da desteklemesi bekleniyor.

Şu anda tanıtılacak ürünler hakkında bilinenler bu kadar. Ancak Xiaomi, bahsettiklerimiz ürünlerin yanı sıra daha farklı bir sürprizde yapabilir. Örneğin elektrikli araba da, şirket tarafından duyurulan sürpriz ürünler arasında yer alabilir. Bekleyip görelim….

Advertisement
Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xiaomi

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geçti

Yayımlanma

on

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geride bıraktı

Akıllı telefon pazarının zirve markalarından Xiaomi, iddialı modelleriyle yola hız kesmeden devam ediyor. Çinli üreticinin piyasaya sürdüğü telefonlar hem performans, hem yazılım, hem de tasarımıyla büyülemeyi başarıyor. Şirket son olarak karşımıza Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro modelleriyle çıkmıştı.

Üst düzey özellikleriyle dikkat çeken Xiaomi 11T serisi, ülkemizde de satışa çıktı. Şimdi ise bu telefonların yaygınlaşmasıyla beraber test sonuçları da gelmeye başladı. DxOMark, Xiaomi 11T Pro modelinin ekran performansını test etti ve sonuçlandırdı.

Advertisement

Xiaomi 11T Pro, ekranıyla büyülemeyi başardı

Akıllı telefonların çeşitli donanım testlerini gerçekleştiren DxOMark, Xiaomi 11T Pro modelinin ekranını da test etti ve bunu puanlandırdı.

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geride bıraktı

DxOMark’a göre Xiaomi 11T Pro, ekran tarafında toplam 87 puan aldı. Sony Xperia 1 III, iPhone 12, ve Asus ROG Phone 5 gibi iddialı rakiplerini geride bırakan cihaz, ekranının ne kadar iyi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Ancak Xiaomi 11T Pro, çok daha güçlü rakiplerinin de gerisinde kaldı. Örneğin OnePlus 9 Pro (89) ve iPhone 13 mini (90),bu telefonun ekranından daha iyi sonuçlar elde etti.

Özellikleri hatırlayacak olursak Xiomi 11T Pro; ön tarafında 120Hz yenileme hızını destekleyen bir ekranla geliyor. 6.67 inç boyutundaki bu ekran, OLED panelle donatılıyor ve oldukça estetik bir görünüme sahip.

Advertisement

Haberi Oku

Akıllı Telefonlar

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzü hakkında yeni detaylar

Yayımlanma

on

Yazar

MIUI 13

Xiaomi’nin yeni yıl hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Çinli üretici bir yandan amiral gemisi Xiaomi 12 serisi üzerine çalışırken, diğer yandan da MIUI 13 arayüzünü geliştirmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Aylardır sızıntısıyla gündeme gelen MIUI 13, artık tanıtım tarihine çok yakın. Muhtemelen 16 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen bu arayüz, şimdi yeni bir özelliğiyle daha gündeme geldi.

Advertisement

MIUI 13 özellikleri netleşiyor

Xiaomi’nin bir sonraki MIUI 13 arayüzü, yeni detaylarıyla ortaya çıktı. Çinli kaynaklar tarafından ortaya atılan raporlara göre bu güncelleme, özellikle çoklu görev arayüzünde pek çok yeniliğe sahip olacak.

MIUI 13 ozellikler

Kullanıcılar için yeni araç kutusu sunacak olan Xiaomi, bunun yanı sıra kamera uygulaması, Temalar, sanal asistan için yeni bir karakter, yeni bir pil sıcaklık göstergesi ve albüm içinde yeni bir zaman çizelgesi yenilikleriyle karşımıza çıkacak.

Bu özelliklere ek olarak MIUI 12.5 beta sürümünde de yine bazı özellikler ortaya çıkmaya başladı. Örneğin yeni widget, sanal RAM ve daha pek çok işlev, MIUI 13’ün kararlı sürümünde desteklenen her modele gelecek.

Advertisement

Sadece bunlarla bitmiyor. Onlarca yeniliğe sahip olması beklenen MIUI 13, arayüz tarafında yeni bir yükseltmeye sahip olacak.

Öte yandan Xiaomi, ekranlar arası bağlantıda da yine bir takım yeniliği kullanıcılara sunacak. Şirketin şu anda çoklu ekran desteği bulunuyor. Ancak bu Çin’deki kullanıcıların, MIUI+ uygulamasıyla Windows bilgisayarlara bağlanmasıyla sınırlı. Söz konusu özellik, ne yazık ki global pazarlarda yer almıyor.

Şimdilik MIUI 13 hakkında öne çıkanlar bunlar. 16 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen bu arayüz, hem görsel hem de stabilizasyon açısından pek çok yenilik ve iyileştirmeye sahip olacak.

Advertisement

Advertisement
Haberi Oku

Yazılım

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesini Avrupa’da aldı!

Yayımlanma

on

Yazar

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced.

Güncelleme konusunda hız kesmeyen Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced sürümünü desteklenen modellere dağıtmaya devam ediyor. Çinli firma son olarak global pazarlarda ikinci etaba geçerken, bugün de popüler modellerinden birine daha yeni güncellemesini sundu. POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced sürümünü Avrupa’da almaya başladı.

Sistem genelinde pek çok açığı gideren ve tamamen kullanıcının yararına geliştirilen MIUI 12.5 Enhanced, şimdi POCO F3 tarafından indirilebilir.

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced ile çok daha iyi

Xiaomi’nin POCO F3 için yayınladığı güncelleme, 12.5.6.0 (RKHEUXM) yapı numarasıyla geliyor ve ortalama 466 MB boyuta sahip. Güncelleme yepyeni arayüz deneyimini cihazlara sunarken, aynı zamanda Ağustos ayı güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced

Aslında güncellemenin değişiklik günlüğü saymakla bitmiyor. Ancak kısaca Xiaomi’nin yaptığı değişikliklerden bahsedebiliriz.

Yeni güncellemeyle beraber POCO F3, daha iyi pil ömrü ve daha akıcı bir kullanım deneyimiyle baş başa kalıyor. Performans odaklı olan bu sürüm, mevcut sürüme kıyasla yüzde 40’a yakın bir artış gösteriyor. Bunun altında ise Xiaomi’nin atomik bellek sistemi ve sıvı depolama mekanizmaları yatıyor.

Çeşitli sahne iyileştirmeleriyle MIUI 12.5 Enhanced deneyimi daha iyi bir seviyeye ulaştırıyor. Dolayısıyla bu sayede de POCO F3 MIUI 12.5 Enhaced ile birleştiğinde çok daha iyi sonuçlar çıkarıyor.

Şu anda OTA ile Avrupa’da dağıtıma çıkan güncelleme, birkaç gün içinde ülkemizdeki kullanıcılara da sunulacaktır.

Haberi Oku

Trendler