Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Katlanabilir Ekranlı Telefonunu Tanıtmak İçin Gün Sayıyor

Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonu için nefesleri tuttu. İşte yeni canavarın öne çıkan detayları...

Son yıllarda akıllı telefon üreticileri katlanabilir ekranlı telefonlarıyla karşımıza çıkmaya başladılar. Özellikle Samsung ve Huawei’nin başı çektiği bu sektöre, yakında Xiaomi’de adını yazdıracak. Peki Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonunu nasıl tasarlayacak?

Xiaomi katlanabilir ekranlı telefon hakkında çıkan sızıntılar

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda bazı kaynaklar, sektörün önde gelen üreticilerinden; Xiaomi, OPPO ve Vivo’nun katlanabilir ekranlı telefonlarını piyasaya süreceklerini iddia etmişlerdi. Bahsettiğimiz şirketlerin piyasaya süreceği bu katlanabilir ekranlı telefonlar, 2021’in son çeyreğinde sahipleri ile buluşacaklar. Aynı zamanda bu telefonların ekran panelleri de, Samsung tarafından karşılanacak.

Şimdi bunlar arasından ilk olarak tanışacağımız telefondan bahsedelim. Raporlara göre bu yılın ikinci çeyreğinde en başta, Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonunu göreceğiz. Bu telefon, ikinci çeyrekte piyasaya sürülecek ve şirketinde ilk deneyimi olacak. Peki bu telefon bizlere neler sunacak?

Çinli kaynaklara göre Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonu, tıpkı Galaxy Z Fold 2 gibi bir ekrana sahip olacak. Öte yandan cihazda çentik ya da benzeri gibi kesikler bulunmayacak.

4fde2859dc7447d78b8f3412bfb0685c e1612186704357

Geçtiğimiz haftalarda Çin’de bir metroda, Xiaomi’nin katlanabilir telefonu olduğu iddia edilen bir cihaz görüldü. Bu cihaz, yukarıda özelliklerinden bahsettiğimiz telefonun tamamen somut hali gibi duruyor. Zira ekranın üzerinde delik vb. gibi çentikler bulunmuyor ve Xiaomi’nin MIUI 12 arayüzünü çalıştırıyor.

Sadece bu kadarıyla da kalmıyor. Yukarıdaki canlı görsel, daha önce patenti onaylanan bir telefonun da hayat bulmuş hali gibi duruyor. Dikkatli bakarsanız her iki resimde de katlanabilir telefon, tıpkı bir kitap gibi ortadan açılıp kapanabilme yeteneğine sahip.

Xiaomi Katlanabilir

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu