Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 10S Açıklanır Açıklanmaz DxOMark’ta Zirveye Oturdu

Bugün duyurusu yapılan Xiaomi Mi 10S, resmiyet kazanmasından hemen sonra yeni bir rekor kırdı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün erken saatlerde Mi 10 amiral gemisinin yenilenmiş versiyonunu sessiz sedasız duyurdu. Vaat edildiği gibi gelişmiş özellikler ile donatılan Xiaomi Mi 10S, eski Mi 10’dan eser bırakmıyor ve harika özellikler ile kullanıcı karşısına geçiyor. Hatta bu özelliklerinden biriyle de DxOMark tarafından liderlik koltuğuna oturuyor.

Xiaomi Mi 10S DxOMark’ta Zirvede

Birkaç saat önce duyurusu yapılan Xiaomi Mi 10S, sürpriz bir şekilde 80 puan alarak DxOMark ses testlerinde liderlik koltuğuna oturdu. Şu anda ses detayları hakkında kesin bir istatistik belirtmeyen DxOMark, telefonun yalnızca bu kategoride en iyi olduğunu ve birinci sırada olduğunu duyurdu. Ancak onu buraya getiren başarılı test sonuçları da yakın zamanda paylaşılacaktır. Şimdilik sadece elimizde perde üstü bakabileceğimiz bir şema özeti var.

 

Harman/Kardon ses teknolojisi ile donatılan Xiaomi Mi 10S, simetrik streo hoparlörler ile DxOMark’tan 80 puanı kapmayı başardı. Mi 11’de de yer alan bu ses teknolojisi, akıllı telefonlar için kusursuz bir deneyim sunuyor. Özellikle Dolby Atmos’la birleşince ortaya harika bir iş çıkıyor.

Xiaomi Mi 10S

Xiaomi Ses Konusunda Hep Zirvede

Xiaomi’nin akıllı telefon ses teknolojileri konusunda nam yaptığını bilmeyen yoktur. Zira Çinli üretici, bir önceki amiral gemisi Mi 10 Pro’da da yine benzer bir başarı yakalamıştı. Geçen senenin amiral gemisi olan bu telefon, DxOMark’tan 76 puan alarak zirveye oturmayı başarmıştı. Şimdi ise bunun yerini daha gelişmiş teknolojiler ile donatılan Mi 10S alıyor. Böylece Xiaomi, ses kategorisinde zirveyi yeni modeliyle tekrardan güncelliyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu