Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Amiral Gemisinin Global Lansmanını Resmen Onayladı

Çin pazarında bugüne kadar bir milyon satılan Xiaomi Mi 11, nihayet Global olarak pazara sunulmaya hazır durumda. Dün resmi hesaplarından MIUI 12.5 Global sürümünün lansmanını açıklayan Xiaomi, şimdi de aynı günde tanıtılacak olan Mi 11’in Global versiyonu için davetiyeler göndermeye başladı.

Xiaomi Mi 11 Global lansman onaylandı

Xiaomi, Çin’de satış rekorları kıran Mi 11’i Global olarak tanıtmaya hazır. Şirket bugün gazeticilere gönderdiği davet ile bunu resmen onayladı. Bu davetlere istinaden şirketin güzide amiral gemisi, 8 Şubat 2021 tarihinde Global MIUI 12.5 ile birlikte piyasaya sürülecek. Hatırlarsınız Çin sürümlerinde de buna benzer bir şey görmüştük. Xiaomi, hem Mi 11’i hem de MIUI 12.5’i aynı etkinlikte sundu.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi’nin 8 Şubat tarihinden sonra sürpriz bir lansmanına da hazırlık yapabiliriz. Zira sırada çok daha büyük yeniliklerin olacağı Mi 11 Pro’da yaklaşıyor. Çinli üretici bu telefonu da muhtemelen, Mi 11’in Global lansmanı gerçekleştirdikten birkaç hafta sonra duyuracaktır. Bu, Şubat ayının sonunda da gerçekleşebilir.

Xiaomi Mi 11’in Global sürümü, tıpkı Çin versiyonunda olduğu gibi Snapdragon 888 yonga setiyle donatılacak. Diğer yandan bu cihazda; 120Hz yenileme hızını destekleyen 2K çözünürlükte bir ekran bulunacak. Zira Mi 11’i en iyi kılan özelliği de ekran kısmında görülüyor. Şu an piyasada 120Hz yenileme hızını destekleyen 2K çözünürlükte hiçbir telefon bulunmuyor. O yüzden de Mi 11, şu anda bu kategoride rakipsiz. Ancak ileri tarihlerde tanıtılacak olan OPPO Find X3 ya da Galaxy S21, Mi 11’i tahtından edebilir. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu