Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Avrupa’da İlk Siftahını Yaptı

Bu yılın en sevilen modellerinden biri olan Xiaomi Mi 11, Avrupa’da bugünden itibaren satışlara başladı. Bakalım Türkiye pazarına ne zaman gelecek?


Bir süredir Çin’de satışta olan Xiaomi Mi 11, nihayet bugünden itibaren Avrupa’nın yolunu tuttu. Üstün özellikleri ve şık tasarımı ile piyasaya damga vuran bu telefon, bugün Çin dışında nihayet satışa sunuldu.

Xiaomi Mi 11 Çin Dışına Çıktı

Ocak ayından beri sadece Çin’de satışları gerçekleşen Xiaomi Mi 11, şimdi ise vaat edildiği gibi Avrupa turnikesine başladı. Herkesin merakla yolunu gözlediği bu telefon, ilk olarak İspanya pazarında yerini aldı. İspanya’daki Mi 11’in depolama seçenekleri ve fiyatı şöyle;

  • 8GB RAM/128GB- 910 Dolar
  • 8GB RAM/256GB- 970 Dolar

İspanya’daki kullanıcılar yukarıdaki fiyatlar karşılığında; mavi ve koyu gri renklerindeki Mi 11’e sahip olabilirler. Diğer Avrupa ülkeleri ise Şubat ayı sonundan itibaren bu telefona kavuşabilecekler.

Peki Türkiye Pazarına Ne Zaman Gelecek?

Mi 11’in Türkiye pazarı için ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Ancak Şubat ayı sonunda diğer Avrupa ülkelerinde yerini alması beklenen bu telefon, muhtemelen Mart ayının ortalarında da kutsal topraklarımıza giriş yapacaktır. Cihazın fiyatı ise ülkemizde vergisiz olarak 4.000 ve 5.000 TL arasında olacak. Tabii bunlar güncel döviz kuruyla birlikte epeyce artışa uğrayacaktır.

Teknik Özellikler

Şık tasarımı ve iddialı özellikleri ile ön plana çıkan Xiaomi Mi 11, 120Hz’lik yüksek yenileme hızını destekleyen 6.81 inçlik AMOLED ekran ile donatılıyor. Gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alan bu canavar, LPDRR5 ve UFS 3.1 gibi güçlü bellek yapılandırmalarına sahip.

Tüm bunlara ek olarak Mi 11’de; 55Wat kablolu, 50 Wat ise kablosuz şarjı destekleyen 4.600 mAh’lik bir pile yer veriliyor. Dahası, 10Wat desteğiyle ters şarjı da destekliyor. Büyüleyici özellikler ile ön plana çıkan Mi 11, yüksek kaliteli ses deneyimi sunan Harman/Karadon streo hoparlör ile donatılıyor.

Bunun yanı sıra ekran üzerinde kalp atış hızını da ölçebilmeniz mümkün. Piyasada bu özelliği ile rakipsiz olan Mi 11, kalp atış hızı ölçüm doğruluğu açısından modern akıllı saatlerden bile üstün.

Bakalım harika özelliklere sahip olan bu telefon, Türkiye pazarı için ne zaman yola çıkacak. Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu