Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Bükülmüş Halde Bile Çalışıyor! Mükemmel Dayanıklılık

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, başarılı olduğu cihazlarıyla her geçen gün kitlesini arttırmaya devam ediyor. Şirketin uygun fiyatlı amiral gemisi satması onu ön plana çıkarırken, aynı zamanda performans ve dayanıklılık konusunda da başarılı işler yaptığını söylemeden edemeyeceğiz. Zira geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Xiaomi Mi 11, dayanıklılık konusunda da harika işler ortaya koyuyor.

Mi 11 bükük vaziyette bile çalıştı

Weibo hesabında ortaya çıkan görüntüler herkesi şoke etti. Zira kullanıcılardan biri, Mi 11’in bükük vaziyette bile çalışır halde olduğunu gösteren yeni bir görüntü ortaya çıkardı.

xiaomi mi11 12

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere Mi 11’in arka paneli  ve orta çerçevesi kırık ancak, ekran ve sensör hala çalışmaya devam ediyor. Hiç şüphesiz burada da, telefonunu ne kadar sağlam bir malzeme ile donatıldığını rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Xiaomi Mi 11 Gorilla Glass Victus ile korunuyor

Hatırlayacaksınız Çinli üretici sunumda, Xiaomi Mi 11’in Corning’in yeni nesil Gorilla Glass Victus’u ile korunduğunu belirtmişti. Corning’in açıklamalarına göre böyle bir koruyucu cama sahip olan akıllı telefonlar, 2 metre yükseklikten sert bir alana düşse bile sağlam kalıp çalışmaya devam edecektir.

002p2Zyzly1gmv99lhlngj637k24w1kx02 large e1611408804247

Xiaomi tarihindeki en pahalı ekran

Mi 11,  Xiaomi tarihindeki ”en pahalı” ekrana sahip bir telefon. Şirket ekran teknolojisinde 13 yeni ilerleme gerçekleştirdi ve bunların maliyetinin de, geleneksel televizyon ekranları ile karşılaştırılabilir derecede yüksek olduğunu ifade etti.

Bildiğiniz üzere bu cihazın Çin’deki satışları adete rekor kırıyor. Sadece 21 günde 1 milyonluk satış rakamlarına ulaşan Mi 11, bir amiral gemisi telefonun normal şartlarda aylarca uğraşıp elde edemeyeceği kadar kısa bir sürede satış rekorları kırdı. Ancak bu durum cihazın dört dörtlük olduğunu göstermiyor. Zira bazı kullanıcılar Mi 11’de bazı sorunlar olduğunu dile getiriyor. Fakat Xiaomi, çeşitli güncellemeler ile bu sorunları gidereceğini vaat ediyor. Bunun içinde sürpriz arayüzü olan MIUI 12.5’i bekliyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu