Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 DxOMark Sonuçları Açıklandı! İçler Acısı

Bu yılın amiral gemisi Xiaomi Mi 11 DxOMark sonuçları açıklandı. 108 Megapiksel kamera ne yazık ki beklenen performansı ortaya koyamadı.

DxOMark, Xiaomi’nin bu yıl ki amiral gemisi Mi 11’in notunu açıkladı. 108 Megapiksel kamera ile donatılan cihaz, ne yazık ki aldığı sonuçla beklentileri karşılayamadı. İşte Xiaomi Mi 11 DxOMark derecelendirmesi.

Xiaomi Mi 11 DxOMark skoru 120 ve cihazın listedeki yeri 22 olarak belirlendi. Çinli firmanın iddialı özelliklerle piyasaya sürdüğü bu telefonu; Mi CC9 Pro, Mate 30 Pro, Galaxy S21 Ultra, Note 20 Ultra, Google Pixel 5 ve Redmi K30 Ultra modellerinin olduğu kategoriye yerleştirildi.

Xiaomi Mi 11 DxOMark Sonuçları Üzdü

Mi 11 Ultra 143 puan ile DxOMark listesinde lider konumda. Öte yandan Mi 10 Ultra modeli ise hala dördüncü sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Ancak Xiaomi Mi 11 DxOMark sonuçları bahsi geçen her iki telefonunda çok gerisinde kalıyor. Zira cihazın almış olduğu 120 puanlık skor, Mi 11’i 22. sıralara kadar düşürüyor.

Xiaomi Mi 11 DxOMark
Xiaomi Mi 11 DxOMark sonucu 120 puan olarak belirlendi

Xiaomi Mi 11 DxOmark derecelendirmesine göre fotoğraflarda 127 puan alırken, yaklaştırma için 59 video çekimleri içinde 107 puan alıyor. Toplam 120 puan ile değerlendirilen bu cihaz, ne yazık ki sınıfı geçemedi.

Dxo ekibine göre Mi 11’in doku sonuçları oldukça başarılı. Ancak cihazın zoom konusunda biraz geride kaldığı da aşikar. Dolayısıyla zoom puanın düşük olması, diğer sonuçları da ister istemez olumsuz etkiledi.

Buna ek olarak cihazın geniş açı performansı da gayet iyi işler çıkarıyor. Ancak bu, yine de onu en iyisi yapmıyor.

Video performansında ise Mi 11 oldukça iyi detaylar veriyor. Aynı keza cihazın dinamik aralığı da gayet iyi.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu