Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Global Fiyatları Belli Oldu! Ateş Pahasına Satılacak

8 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi 11 Global varyantı, Avrupa fiyatıyla ceplerinizi yakacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz ayın başında kendi ülkesinde Mi 11 amiral gemisini duyurdu. Kısa bir süre sonra da satışa sunulan bu telefon, bir ay içinde milyonlarca sattı. Şimdi ise herkesin gözü kulağı, Mi 11’in Global versiyonuna çevrildi. Ancak bu telefonu bekleyenler kendilerini hazırlasın.

Xiaomi Mi 11 Avrupa’da ateş pahası olacak

Şu anda sadece Çin’de satışa sunulan Xiaomi Mi 11, 8 Şubat tarihinde Global olarak dünyaya açılacak. Ancak güvenilir kaynaklardan gelen haberlere göre Global sürüm, fiyatıyla pek tatmin edici olmayacak. Zira Çin modeli ile arasında ”aman aman” denecek kadar bir fark olacak.

Birkaç gün sonra MIUI 12.5 ile birlikte tanıtılacak olan Mi 11 Global sürüm, özellikler olarak Çin’deki model ile aynı olacak. Ancak fiyat olarak aynı şeyleri söylememiz mümkün değil. Zira Avrupa’daki Mi 11’in fiyatı, 800 Euro’dan başlayacak. Bu telefon, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama ile donatılacak . Ancak aynı özellikleri taşıyan Çin’deki modelin fiyatı ise, yalnızca 516 Euro. Gördüğünüz gibi iki model arasında çok bariz farklar var.

Öte yandan 8GB RAM ve 256GB’lık modelde de yine aynı keza farklar olacak. Bu telefonun fiyatı ise, Avrupa’da 900 Euro’luk bir etiket taşıyacak. Çin’deki sürümü ise yalnızca 555 Euro’luk bir fiyat etiketi taşıyor.

Xiaomi Mi 11 Global sürümün özellikleri

Xiaomi Mi 11’in Global sürümü, tıpkı Çin versiyonunda olduğu gibi Snapdragon 888 yonga setiyle donatılacak. Diğer yandan bu cihazda; 120Hz yenileme hızını destekleyen 2K çözünürlükte bir ekran bulunacak. Zira Mi 11’i en iyi kılan özelliği de ekran kısmında görülüyor. Şu an piyasada 120Hz yenileme hızını destekleyen 2K çözünürlükte hiçbir telefon bulunmuyor. O yüzden de Mi 11, şu anda bu kategoride rakipsiz. Ancak ileri tarihlerde tanıtılacak olan OPPO Find X3 ya da Galaxy S21, Mi 11’i tahtından edebilir. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu