Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Lite İşlemcisiyle Google Play Console Tarafından Onaylandı

Bütçe dostu fiyatıyla rekabet edecek olan Xiaomi Mi 11 Lite, yonga setiyle birlikte Google Play Console veritabanında görüldü.

Bu yılın başında Snapdragon 888’li ilk modeli Mi 11 ile karşımıza çıkan Xiaomi, daha ilk çeyrekte istediği satış rakamlarına ulaştı. Kısa sürede popülerlik kazanan bu telefon, Çin’de milyonlarca kez satıldı. Bununla birlikte şirket, uygun fiyatlı Mi 11’i de piyasaya süreceğini açıklamıştı. Şimdi ise Xiaomi Mi 11 Lite, resmi onay alarak artık lansmanı iple çekmeye başladı .

Xiaomi 54GMi 11 Lite Google Play Console’da Görüldü

Mi 10 serisinin karmaşık olan bir sıralamaya sahip olduğunu herkes biliyor. Çinli üretici Mi 11 tanıtılana kadar bu telefonun çeşitli versiyonlarını duyurmuştu. Hatta Mi 11’den sonra bile Snapdragon 870’li Mi 10‘un geleceği de açıklamıştı. Anlayacağınız Xiaomi, amiral gemisi telefonlarını artık daha fazla çeşidiyle piyasaya sürmeye başladı ve bunu da devam ettireceğe benziyor.

İşte Xiaomi Mi 11 Lite’da, Mi 11 serisinin en uygun modellerinden biri olacak. Zira sırada daha üst düzey özellikler sunacak Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra modelleri de var. Bunlar hem maliyet açısından, hem de özellik açısından Mi ve Mi 11 Lite’ın çok üzerinde gelecekler. Her neyse biz şimdi asıl konumuza dönelim.

Bugün Çinli firmanın en uygun modellerinden biri olacak Mi 11 Lite modeli, Google Play Console tarafından onay aldı. Daha öncede birkaç sertifika sitesinde onaylanan bu telefon, diğerlerine nazaran burada önemli özellikleri ile ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 11 Lite

Yukarıda gördüğünüz gibi Google Play Console listesi, cihaz hakkında en çok merak edilen teknik özellikleri ortaya koyuyor. Buna göre önümüzdeki günlerde Global olarak tanıtılacak olan Xiaomi Mi 11 Lite, Qualcomm’un oyun severler için geliştirdiği Snapdragon 765G yonga setinden güç alacak. İşlemciye ek olarak cihaz, 8GB RAM ile donatılacak ve kutudan da Android 11 işletim sistemi ile çıkacak. Bu, sadece Google Play Console’da görülen özellikler.

Mi 11 Lite Sızdırılan Özellikler

Öte yandan FCC sertifika sitesi de, bu telefonun bazı teknik özelliklerini açıklamıştı. Genelde pil konusunda bilgiler veren FCC’ye göre Mi 11 Lite, 33W hızlı şarjı destekleyecek 4.150 mAh pil ile gelecek. Bununla birlikte bütçe orta-üst segment konumunda yer alacak olan bu telefon, 64 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacak ve 120Hz yenileme hızına sahip LCD ekran ile donatılacak.

Mi 11 Lite’ın ayrıca 6GB’lık bir varyantının olacağını da belirtelim. Google Play Listesi her ne kadar bunu belirtmese de cihaz aynı zamanda, 6GB RAM+128GB depolama seçeneğini de içerisinde  barındıracak. Son olarak 4G’li olması beklenen bu telefon, Avrupalı kullanıcılar için yola çıkacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu