YazılımXiaomi

Xiaomi Mi 11 Global Sürümde MIUI 12.5 Güncellemesini Aldı

Global sürümlere MIUI 12.5 güncellemesi hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Bu kez da güncellemeyi alan şanslı model Xiaomi Mi 11 oldu.

Xiaomi Global pazarlar için nihayet MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başladı. İlk olarak Redmi Note 10S modeline sunulan bu güncelleme, şimdi ise Xiaomi Mi 11 modeli için çıktı. Güncelleme ilk olarak AdimorahBlog sitesi tarafından keşfedildi.

AnTuTu Nisan Ayının En İyi Telefonlarını Açıkladı

Xiaomi’nin orta seviye modeli Redmi Note 10S, bugün sürpriz bir şekilde güncellemeyi aldı. Ancak Çinli üretici hız kesmedi ve amiral gemisi modeline de bu güncellemeyi Global olarak yayınladı. Artık Xiaomi Mi 11 Global sürümü de MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu.

MIUI 12.5 Global Xiaomi Mi 11 için yayında

Mi 11 amiral gemisi birkaç hafta önce Çin’de bu güncellemeye kavuştu. Şirket kendi ülkesinde ilk etabı tamamladı ve  şu anda ikinci etaba geçti. İkinci etap için şu an birkaç model bu güncellemeyi alırken, Mi 11 ise sürpriz bir şekilde Global pazarlarda MIUI 12.5’i almaya başladı. Artık Endonezya ve Global sürüme sahip kullanıcılar yeni arayüzü deneyimleyebilir.

Güncelleme Avrupalı kullanıcılar için V12.5.1.0 RKBEUXM yapı numarasıyla gelirken, Endonezya için ise V12.5.1.0 RKBIDXM yapı numarasıyla geliyor.

Xiaomi Mi 11 MIUI 12.5
Xiaomi Mi 11 güncellemeyi Global olarak aldı

MIUI 12.5 kısa sürede popüler oldu

Xiaomi‘nin yeni arayüzü piyasaya çıktığı günden bu yana ilgi odağı oldu. Kullanıcılar için yeni görsel tasarım sunan bu arayüz, aynı zamanda performans konusunda da önemli ölçüde gelişti. RAM tüketimi neredeyse %35 azalırken, pil tüketimi de eşit derecede azaldı. Şirket aynı zamanda çekirdek kullanımını da baştan aşağı yeniledi. Çekirdek sahne modlarındaki bellek kullanımı da %20 azaldı ve arka planda artık çok daha boş alan kaldı.

Sadece bununla bitmiyor. MIUI 12.5 arayüzü gizlilik konusunda da önemli yenilikler getiriyor. Örneğin; akıllı pano koruması, dosya korumalı alan mekanizması, internette gezime ve konum gizliliği gibi pek çok işlevde bu sürümle kullanıcılara sunuluyor.

Eski modellere de güncelleme sürprizi

Xiaomi geçtiğimiz hafta birkaç eski modeli içinde müjdeyi verdi. Mi Mix 2S ve Mi 8 serisi modeller MIUI 12.5 güncellemesini alacak şanslı modeller arasına girdi. Ancak bu kullanıcılar güncellemeyi diğerlerinden daha geç bir sürede alacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu