Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Pro Bekleyenler Müjde! Resmi Tanıtım Afişleri Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin Snapdragon 888'li bir diğer amiral gemisi olan Xiaomi Mi 11 Pro, tanıtımda kullanılacak posterleri ile sızdırıldı.

2021’in ilk haftasında yeni amiral gemisi Mi 11 ile karşımıza çıkan Xiaomi, sektörde bir ilki gerçekleştirdi ve dünyanın ilk Snapdragon 888’li telefonunu duyurdu. Şu anda şirketin bugüne kadar ki en iyi telefonu olarak bilinen Mi 11, satış rakamlarıyla da bunu zaten gösterdi. Ancak şimdi ise herkesin gözü kulağa bir sonraki Pro modele çevrildi. Zira Xiaomi Mi 11 Pro, gelişmiş özellikleri ve üstün performansı ile rakipsiz olmaya geliyor

 Xiaomi Mi 11 Pro afiş görselleri sızdırıldı

Bildiğiniz üzere Xiaomi, Mi 11’in tanıtımında Pro modelini duyurmamıştı. Lansmanı ileri bir tarihe öteleyen şirket, şimdi tanıtıma çok yakın gibi. Çünkü ortaya çıkan resmi afiş görselleri, ”ben artık tanıtılmaya hazırım” diyor.

Xiomi Mi 11 Pro

Resimden görebileceğiniz üzere Mi 11 Pro’da, göz alıcı tasarıma sahip ve Mi 11’den daha farklı olan bir kamera modülüne yer veriliyor. Yatay olarak yerleştirilmiş olan bu modülde, 120x’e kadar yakınlaştırmanın desteklendiğini de rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bu, Xiaomi tarihinde bugüne kadar ki en güçlü kamera modülü olacak.

Renk uyumu açısından ise Mi 11 Pro’nın dört seçeneği olacak. Bunlar; mavi, altın, gümüş ve siyah ile sınırlı kalacak. Ancak lansman sırasında özel sürümlerin duyurulması da muhtemel.

Mi 11 Pro’nun bugün çıkan resmi afiş görselleri, geçtiğimiz günlerde e-ticaret sitelerinin birinde çıkan koruyucu kılıf ile oldukça benzer. Bu da resmin doğruluk payının yüksek olduğunu ve telefonunda tıpkı yukarıdaki tasarım ile aynı olarak çıkacağını gösteriyor.

Mi 11 Pro

Yapılandırma açısından Xiaomi Mi 11 Pro; LPDRR5 ve UFS 3.1 bellek teknolojisi ile donatılmış Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Bunun yanı sıra cihazın, 16GB’lık bir RAM’e sahip olması bekleniyor.

120Wat hızlı şarj bulunacak

Ek olarak Mi 11 Pro’nun hızlı şarj performansı, standart modelden çok daha iyi olacak. Gelen bilgilere göre Çinli üretici bu telefonda; 5 dakikada %41’e kadar ulaşabilen 120 Wat hızlı şarja yer verecek. Aynı zamanda tam dolum süresi de yalnızca 23 dakika sürecek.

Son olarak cihazın Şubat ayında tanıtılması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu