Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Pro Hızlı Şarj Konusunda Üzebilir! 100Wat Altında…

Xiaomi'nin yeni bir hızlı şarj geliştirdiğine dair sızıntılar ortaya çıktı. Xiaomi Mi 11 Pro modeliyle gelmesi beklenen bu şarj cihazı, 100Wat'ın altında

Mi 11’den sonra herkesin gözü kulağı Xiaomi Mi 11 Pro modeline çevrildi. Kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen bu telefon, standart modele nazaran daha gelişmiş özellikler ile gelecek. Ancak bir noktada herkes hüsrana uğrayabilir. Zira Xiaomi’nin bugün onaylanan şarj cihazı, Mi 11 Pro’nun 100Wat’ın altında bir hızlı şarj ile geleceğini ortaya koyuyor.

Xiaomi Mi 11 Pro 100Wat altında gelecek

Bugün sabah saatlerinde Xiaomi’nin; 11V 6.1A’dan 67.1 Wat’a kadar hızlı şarj protokolünü destekleyen GaN şarjı ortaya çıktı. Raporlara göre bir sonraki amiral gemisi modeller, standart olarak bu şarj ile birlikte gelecek.

Mi 11 Pro

Xiaomi’nin 67Wat hızlı şarjının ortaya çıkması, Mi 11 Pro’nun 120Wat hızlı şarjdan mahrum edileceğini gösteriyor. Yani 120Wat hızlı şarj ile gelmesini beklediğimiz bu telefon, 67Wat hızlı şarj ile desteklenecek.

Mi 11 serisi iki yeni model ile geliyor

Xiaomi Mi 11 serisi, Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra olmak üzere iki yeni model ile daha çoğaltılacak. Büyük kupa ve Süper büyük kupa olarak bilinen bu telefonlar, geçtiğimiz günlerde şirket tarafından da onaya gönderilmişti. Bu cihazlar muhtemelen Şubat sonu ya da Mart ayı başı gibi karşımıza çıkabilir. Tahminlerimize göre Mart ayında Mi 11 Ultra ile tanışabiliriz. Ya da ileri bir tarihte olabilir.

Mi 11 Pro’nun, genel olarak standart Mi 11’i devam ettireceği söyleniyor. 3200 X 1440 çözünürlüklü ekran ile donatılacak olan bu telefon, 120Hz yenileme hızı ve 1500 nit parlaklığı ile, her yönden kusursuz bir deneyim sunacak.

Ek olarak Mi 11 Ultra’nın ise, kamera konusunda çığır açacağı söyleniyor. İddialara göre serinin en iyisi olarak görülen bu telefon, yapay zeka destekli 120x zoom yapabilme yeteneğine sahip lensler ile donatılacak. Aynı zamanda Xiaomi tarihinin en güçlü kameraya sahip amiral gemisi olarak adlandırılacak.

Pil olarak ise Mi 11 Pro’nun, en az 5.000 mAh ile donatılması bekleniyor. Aynı zamanda MIUI 12.5 beta sürümündeki kodlarda, cihazın 67Wat kablosuz hızlı şarjı destekleyeceğini gösteriyor.

Eğer bu bilgilerin doğruluk payı var ise Xiaomi Mi 11 Pro’nun, 67Wat kablolu ve kablosuz şarjı destekleyeceğini söyleyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 120Wat yerine 67Wat’ın olması nasıl bir algı oluşturuyor sizlerde? Yorumlarda belirtiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu