Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Pro Mükemmel Hızlı Şarjlar İle Gelecek

Geçtiğimiz haftalarda Mi 11 ile karşımıza çıkan Xiaomi, şimdi de en iyi silahı olan Mi 11 Pro ile karşımıza çıkacak. Şubat ayında lanse edilmesi beklenen bu telefon, hızlı şarj konusunda çok konuşulacak…

Xiaomi Mi 11, Çin’de çok fazla satılmasına rağmen yine de herkesi pek memnun etmiş sayılmaz. Zira kullanıcılar tarafından oldukça can sıkan sorunlar ortaya çıktı. Örneğin Mi 11, performans olarak en üst düzeyde bir amiral gemisi diyebiliriz. Ancak performans kadar önemli olan bir şey daha var. Bu da telefonun ısınması. Bir akıllı telefon en ufak  bir işlemde ısınırsa, kullanıcı istediği deneyimi tam olarak alamaz ve telefona karşı uzaklaşır. İşte Snapdragon 888 ile güçlerini birleştiren Mi 11, maalesef aşırı ısınmadan dolayı çok fazla şikayet alıyor. Hal böyle olunca Mi 11’i almayı düşünen kişilerde kararlarını ileri bir tarihe, Xiaomi Mi 11 Pro modelinin çıkış tarihine bırakıyor.

mi 11 pro

Xiaomi Mi 11 Pro daha mı iyi olacak?

Xiaomi Mi 11 Pro, tıpkı Mi 11 gibi gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Ancak bu cihazın ısınıp ısınmayacağı bilinmiyor. Yani Xiaomi, Mi 11’deki gibi aynı donanımsal özellikleri bunda da devam ettirebilir. Fakat biz bunun aynı şekilde devam ettireceğini pek sanmıyoruz. Zira Mi 11 çok fazla ısınıyor ve bu yüzden de bazı kişiler bu telefonu almaktan vazgeçiyor. İşte Xiaomi’de, Mi 11 Pro’da ısı dengesini sağlayarak kullanıcıları bu telefona almaya yöneltebilir. Belki de Mi 11 Pro’yu bu tür sebeplerden dolayı erken tanıtmadı.

Diğer yandan şirketin bu amiral gemisi, hızlı şarj konusunda da çok iddialı olacak. Hatırlarsınız şirket son olarak Mi 10 Ultra modelinde 120Wat hızlı şarjını piyasaya sürmüştü. İşte Mi yaklaşmakta olan Mi 11 Pro’da da aynı şekilde 120Wat hızlı şarja yer verilmesi bekleniyor. Öte yandan kablosuz hızlı şarjda 80Wat ile desteklenecek. Bu sektörde bir ilk olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu