Akıllı TelefonlarXiaomi
Trend

Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra’yı Tanıtacağı Tarihi Resmen Açıkladı

Uzunca süren bekleyişin ardından nihayet müjde geldi. Merakla beklenen Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra...

Aylardır merakla beklediğimiz Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra, nihayet resmi bir açıklamasıyla bugün karşımıza çıktı. Erken saatlerde ”Android Kralı” olarak bir slogan açan Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonlarını 29 Mart tarihinde tanıtacağını resmen onayladı. Aynı zamanda Çin’de eşzamanlı randevu bile açıldı.

Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra Özellikler

Güncel bilgilere göre Xiaomi Mi 11 Pro/ Ultra, 67W hızlı şarjla birlikte gelecek. Çekirdek özellikleri açısından her iki telefon, Qualcomm’un birinci sınıf yonga seti Snapdragon 888’den güç alacak. Aynı zamanda bunu; LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 bellekle de destekleyecek.

Optikler açısından sızıntı bombardımanı devam ediyor. Zira ortaya çıkan son bilgilere göre Xiaomi Mi 11 Pro, üçlü bir kamera kurulumu ile gelecek. Bu üçlü kameralardan biri 48 megapiksel periskop lens olacak. Bu lens, 5x optik yakınlaştırma sunacak ve Mi 11’den daha iyi performans ortaya koyacak.

Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra

Mi 11 Ultra’ya gelirsek eğer bu telefonda, Xiaomi tarihindeki en güçlü lensler ile donatılacak. Çift ana kamera+persikop lens kombinasyonu ile gelmesi beklenen bu telefon, 120x’e kadar zoom yapabilecek.

Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra modellerinin piyasaya sürülmesi, Android amiral gemilerindeki rekabeti etkilerken, aynı zamanda şirketin de üst düzey amiral gemisi konumunu değiştirecek.

Bakalım 29 Mart tarihinde tanıtılacak bu ikili, akıllı telefon pazarında dengeleri bozabilecek mi? Bekleyip görelim.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu