Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Pro’nun Arka Tasarımı Belli Oldu! Herkes Ters Köşe…

Bu ay içerisinde tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 11 Pro, arka tasarımını ortaya koyan yeni casus fotoğraflarıyla sızdırıldı.

Son birkaç aydır bazı kaynaklar, Xiaomi’nin ilk çeyrekte Mi 11’in ”Süper Büyük Kupa” adlı modelini piyasaya süreceğini iddia ediyordu. En üst düzey teknolojiler ile donatılması beklenen bu telefon, sizlerin de bileceği üzere Xiaomi Mi 11 Pro olscsk. Bu cihaz, piyasada halihazırda bulunan Mi 11’in halefi olarak gelecek ve çok iddialı özelliklere sahip olacak.

Şimdi tanıtım tarihine doğru yaklaştıkça telefon hakkındaki sızıntılarda artmaya başladı. Zira birkaç kaynak Xiaomi Mi 11 Pro’ya ait olduğu düşünülen yeni casus fotoğrafları ortaya çıkardılar.

Xiaomi Mi 11 Pro Arka Tasarımı Belli Oldu

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Xiaomi Mi 11 Pro, daha önce sızdırılanlardan farklı olarak diktörtgen bir kamera modülü ile gelecek. Yine Mi 11’e benzer bir kamera tasarımıyla ön plana çıkan bu telefon, tek farkını da 120x yakınlaştırmayı destekleyen periskop modülü ile ortaya koyacak.

Xiaomi Mi 11 Pro

Tüm bunlara ek olarak Mi 11 Pro, Samsung’un birkaç gün önce duyurduğu 50 megapiksel ISOCELL GN2 sensör ile donatılacak. 1/1.12 inç ultra geniş tabana sahip olan bu sensör, şu anda sektörün en büyük görüntü sensörü konumundadır.

Samsung’un yeni kamera sensörü olan ISOCELL GN2, doğal süper dış tabana ek olarak; aynı zamanda düşük ışıklı ortamlarda dördü bir arada pikseli de destekliyor. GN2, hassasiyeti arttırmak için bunları 2.8um süper büyük piksellere dönüştürerek daha parlak bir gece çekim modu sunuyor.

Teknik Özellikler

Güncel bilgilere dayanarak bu ay tanıtılması beklenen Mi 11 Pro, genel görünüm olarak Mi 11’in tasarım şemasını korumaya devam edecek. Ön tarafta 3200 x 1440 piksel çözünürlüğe(2K) ve 6.81 inç boyuta sahip ekran ile donatılacak olan bu telefon, aynı zamanda 120Hz yenileme hızını da destekleyecek.

Diğer teknik özellikler açısından Mi 11 Pro, gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak ve 16GB’a kadar RAM ile desteklenecek. Pil açısından ise cihazda, 120W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh kapasiteli bir pile yer verilmesi bekleniyor. Ayrıca MIUI 12.5 kodlarında sızan bilgilere göre, 67W’da kablosuz şarj desteği olacağı ön görülüyor.

Bakalım merakla beklenen bu telefon, resmi olarak ne zaman duyurulacak? Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu