Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Ultra Lansman’dan Önce Tekrardan Sahnede

Bugün tanıtımı gerçekleştirilecek olan Xiaomi Mi 11 Ultra, lansman öncesinde mağazadaki posteriyle ihtişamını konuşturuyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün Çin saati ile 19.30’da  dev bir etkinlik düzenleyecek. Türkiye saatiyle 14.30’a denk gelen bu etkinlikte; Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra gibi amiral gemilerinin yanı sıra yeni ürünlerle daha tanışacağız. Şimdi bunlardan lansmanın kahramanı olması beklenen Xiaomi Mi 11 Ultra, resmi mağazada posteriyle kendini gösteriyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın Tasarımı Kesinleşti

Bilindiği üzere bugün gerçekleşecek etkinlik epeyce uzun sürecek. Ancak uzun süren bu lansmanda gözler Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro modelleri üzerine yönelecek. Zira bahsettiğimiz her iki telefonda; gerek özellikleri, gerek tasarımıyla önceki Mi 11 amiral gemisinden daha farklı olacak.

Bu etkinliğin kahramanı olarak bilinen Xiaomi Mi11 Ultra, bugün erken saatlerde Çin’deki bir mağazada resmi posteriyle görüldü.”Android Kralı” olarak bilinen bu telefon, üstün performansıyla kullanıcıyı etkilerken aynı zamanda devasa boyutuyla da ön planda olacak. Zira postere baktığımızda cihaz, ne kadar uzun yapıda geleceğini açıkça ortaya koyuyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra resmi posteri

Bugüne kadar Mi 11 Ultra’ya dair pek çok iddia atılıp tutuldu. Ancak tanıtımına saatler kala cihaz tasarımını yukarıdaki poster ile resmen doğrulamış oldu. Bu bağlamda en azından cihazın arka tarafının nasıl bir yapıda olacağını da görmüş olduk.

Resme göre Mi 11 Ultra, arka üst kısımda neredeyse cihazın tamamını kaplayan devasa bir kamera modülüyle gelecek. Bu modül, şu anda piyasada bulunan en büyük kamera modüllerinden de biri olacak.

Muhteşem Kamera Yapılandırması

Kamera dilimine ek olarak cihaz, aynı zamanda yüksek çözünürlüklü lensleri de içerisinde barındıracak. Samsung GN2 sensör ile desteklenen Mi 11 Ultra, diğer modellerde görmediğimiz serbest biçimli sıvı lens teknolojisiyle gelecek. Sıvı lensin  yanı sıra cihaz, 120x’e kadar da zoom’u destekleyebilecek. Tabii bu, yine devasa periskop lensin yetenekleriyle mümkün olacak.

İkincil Ekran Olacak

Xiaomi Mi 11 Ultra, kameranın yanında yer alan mini ekranıyla da yine fark yaratacak. Yeni bir görüntüleme sunan bu ekran, telefondaki pek çok işlevi eşzamanlı olarak kullanıcıya sunacak. Bunun özellikleri tam olarak bilinmese de yansıyan ekran ile birlikte arka kameradan selfie çekmek mümkün olacak. Aynı zamanda ana ekranın yine birkaç bölümü de yine bu ekranda görünebilecek. Hiç şüphe yok ki bizlerde bu ekranın ne gibi özelliklere sahip olacağını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Peki sizler Mi 11 Ultra hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikleri ve ilginç tasarımıyla piyasaya damga vurabilecek mi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak: Weibo

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu