Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Ultra Performans Testlerinde Görüldü

29 Mart tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi 11 Ultra, temel özellikleriyle Geekbench performans testlerinde görüldü.

Önümüzdeki Pazartesi günü Xiaomi, Çin’de onlarca yeni ürününü duyuracak. Dört gözle beklenen bu lansmanda, Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro modelleriyle de tanışacağız. Şimdi bunlardan Mi 11 Ultra, temel özellikleriyle Geekbench performans testlerinde görülüyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra Temel Özellikler Netleşti

”Android Kralı” olarak ön plana çıkan Mi 11 Ultra, pek çok özelliğiyle de bunun gösterecek. Amiral gemisi yongası Snapdragon 888 ile donatılan cihaz, aynı zamanda bellek konusunda ve ısı soğutucu sistemiyle çok iddialı olacak. Birinci sınıf yapılandırmalar ile donatılan bu telefon, lansmana iki gün kala Geekbench performans testlerinde görüldü.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra Geekbench testinde

Yabancı medyaya göre Xiaomi Mi 11 Ultra, lansmana kısa bir süre kala Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı. Buna göre Sekiz çekirdekli Snapdragon 888’den güç alan cihaz, aynı zamanda 12 GB’a kadar RAM’le de destekleniyor. Liste aynı zamanda test sonuçlarını da ortaya koyuyor.

Geekbench testlerinde iddialı özelliklerle performans ortaya koyan Mi 11 Ultra; tekli çekirdek testinde 1.132, çoklu çekirdek testinde ise 3.488 puan elde ediyor. Henüz tam olarak gelişimi tamamlanmayan cihaz, buna rağmen oldukça iyi bir performans sergiliyor.

Mi 11 Ultra Özellikler

Dünden bugüne ortaya çıkan haberlere göre Xiaomi Mi 11 Ultra; 3200 x 1440 piksel çözünürlüğe ve 515 PPI yoğunluğa sahip bir ekranla gelecek. 2K çözünürlükte olan bu ekran, aynı zamanda 6.81 inçte büyük boyuta sahip.

Yalnızca bu kadarıyla bitmiyor. Aynı zamanda serinin en iddialı modellerinden biri olan Mi 11 Ultra, 120Hz’e kadar ekran yenileme hızını desteklerken, ayrıca 480Hz’e kadar da dokunmatik örnekleme hızını destekleyecek. Ek olarak 1500 nite kadar parlaklık sunan telefon, sektörün en iyi ekranlarından biri olacak.

Kaynak: NotebookCheck

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu