Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi 11 Yeni Sorunuyla Gündemde

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen Xiaomi Mi 11, kullanıcılar tarafından şikayet almaya devam ediyor. Cihaz şimdi de Wi-Fi sorunuyla gündemde.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu yılın başlarında Snapdragon 888’li Mi 11 modelini tanıttı. Pek çok kişi tarafından dikkatleri üzerine çeken bu telefon; gerek kamera, gerekse performansıyla etkileyici özelliklere sahip. Ancak Xiaomi Mi 11 son günlerde kullanıcıların canını sıkmaya başladı.

İlk olarak CPU’dan dolayı ısındığı öne sürülen Xiaomi Mi 11, şimdi ise Wi-Fi sorunuyla gündemde. Zira şikayetçi olan kişilerin sayısı bir hayli artmaya başladı ve Xiaomi’yi ciddi bir risk bekliyor olabilir.

Xiaomi Mi 11 Wi-Fi sorunuyla gündemde

Gizmochina adlı sitenin raporuna göre kullanıcılar, Xiaomi Mi 11 modelinin Wi-Fi bağlantısında sorun olduğunu dile getiriyor. Bu sorun birkaç hafta öncesine kadar çok fazla yoktu, ancak şimdi daha fazla kullanıcı Wi-Fi hatasından şikayet etmeye başladı.

Kullanıcı bildirimlerine göre Mi 11‘in Wi-Fi bağlantısı bir anda kesiliyor ve duruyor. Özellikle telefonla işlem yapan kullanıcılar, işlerinin yarıda kalmasından dolayı bu duruma çok kızgın. Ancak sorunun neyden kaynaklandığı hakkında da çok fazla bilgi yok. Zira kimisi bu sorunu anakarta bağlarken, kimisi ise yazılımla ilgili olabileceğini düşünüyor.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 kullanıcıları Wi-Fi sorunundan şikayetçi

Ancak anakart sorunun olmayacağı konusunda deneyimle insanlardan gelen bilgiler var. Çünkü anakart üzerindeki bir sorun Wi-Fi’yi etkiliyorsa, aynı şekilde Bluetooth bağlantısını da etkilemesi gerekiyor. Ancak kullanıcılar Bluetooth bağlantısının gayet düzgün çalıştığını söylüyor. Dolayısıyla bu sorun donanım yerine yazılımdan kaynaklanıyordur.

Xiaomi gelen şikayetleri kara listeye alıyor

Dikkat çeken bir başka ayrıntı ise, Xiaomi’nin Wi-Fi sorunlarından dolayı gelen mesajları kara listeye almasıdır. Pek çok kullanıcının raporuna göre forum moderatörleri, Mi 11 Wi-Fi sorunlarından dolayı gelen şikayetleri kara listeye alıyor.

Şirketin bu konu hakkında henüz bir açıklaması olmazken, aynı zamanda kullanıcıları da bu şekilde görmezden gelmeleri oldukça üzücü bir durum.

Bakalım Çinli firma bu konu hakkında resmi bir açıklama yapacak mı? Aynı zamanda sorun donanımsal olursa kullanıcılar ne gibi durumlarla karşı karşıya kalacak? Tüm bu detayları bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu