XiaomiAkıllı Telefonlar

Xiaomi Mi 12 Hakkında Özellikler Netleşiyor: İşte Detaylar

Mi 12 hakkında beklenen özellikler ortaya çıkmaya başladı. Cihazlar hem ekran, hem de hızlı şarj konusunda en iyi olacak.

2010 yılından bu yana akıllı telefon pazarında ilerleme kaydeden Xiaomi, özellikle son zamanlarda inanılmaz işlere imza atıyor. Her kategoride faaliyet gösteren üretici, mobil sektörde de artık kendini ispatlamış durumda. Çinli üretici son olarak Mi 11 Ultra ve Mix Fold modelleri ile gözleri üzerine çekerken, şimdi ise Mi 12 ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Xiaomi’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Mi 12 amiral gemisinin özellikleri netleşmeye başladı. Güvenilir kaynaklar bu telefonların hangi özelliklerle geleceği hakkında bir takım söylentilerde bulundular.

Mi 12 teknik özellikleri gün yüzüne çıkıyor

Üst düzey özelliklerle donatılması beklenen Mi 12 serisi, ekran ve donanım olarak epey yükseltme alacak.

Xiaomi Mi 12

Öne çıkan rapora göre Mi 12 serisi, yeni nesil ekran altı kamera teknolojisiyle gelecek. Bu teknoloji şu anda ZTE tarafından kullanıyor ve tam olarak piyasaya yayınlaşmış sayılmaz. Ancak Mix 4 ile Xiaomi’nin de bir ilk yapması bekleniyor.

Ekran altı kameraya ek olarak Xiaomi’nin bir sonraki akıllı telefonları, Mi 11 serisindeki ekran yenileme hızlarını sürdürecek.

Şu anda Mi 11 serisinde bulunan 1-120Hz arası uyarlanabilir LTPO ekran teknolojisi, şirketin bir sonraki amiral gemilerinde de devam edecek. Bu kullanıcının durumuna göre yenileme hızını ayarlarken, aynı zamanda güç tüketimini de önemli ölçüde azaltacak.

Xiaomi, hızlı şarj konusunda çığır açacak

Yukarıdaki özelliklere ek olarak Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemileri, hızlı şarj konusunda da çığır açan yükseltmeler alacak.

Rapora göre Çinli üretici bu telefonlarda; 120W kablolu, 100W ise kablosuz hızlı şarja yer verecek. Ancak çeşitli politikalardan dolayı şirketin kablosuz şarjda 50W’ı geçmesi epey sıkıntılı görülüyor. Tabii bunun içinde elbette alınan önlemler olacaktır.

Şimdilik cihazlar hakkında öne çıkan bilgiler bu kadar. Daha fazla detay için bizi takipte kalmaya devam edin.

 

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu