Android GüncellemeXiaomi

Xiaomi Mi 6X MIUI 12 Güncellemesine Kavuştu

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12.5 arayüzünü duyurmasıyla artık MIUI 13 hazırlıklarına başlamış durumda. Ancak daha MIUI 12 sürümünü yeni yeni almaya başlayan modeller var. Tıpkı Mi 6X olduğu gibi. Şirketin eski amiral gemisi, uzun süredir beklenen bu sürüme nihayet kavuştu.

Xiaomi’nin eski amiral gemisi modellerinden Mi 6X, 2018 yılında resmi olarak tanıtıldı. Global pazarlarda Mi A2 ismiyle de anılan bu telefon, kutudan Android 8.1 tabanlı MIUI 9 ile çıkmıştı. Uzun süredir şirket tarafından destek olan bu telefon, daha sonra Android 9 tabanlı MIUI 10 ve MIUI 11 arayüzüne kavuştu. Şimdi ise uzun bir aranın ardından, merakla beklenen MIUI 12 güncellemesine kavuşuyor. Böylece yazılım konusundaki son desteğini de burada sonlandırıyor.

Mi 6X için yolun sonu

Üç yaşındaki Mi 6X, güncelleme konusunda oldukça şanslıydı. Zira o zamanlar piyasada çok fazla popüler cihaz olmadığı için, bu telefona duyulan ilginin haddi hesabı yoktu. Şirket de bu durumdan oldukça memnundu diyebiliriz. İşte bu yüzden de sadık müşterilerini bugüne kadar yarı yolda bırakmadı ve en son arayüzüne kadar tüm sürümlerini kullanıma sundu. Ancak şimdi donanım açısından oldukça yaşlanan Mi 6X, MIUI 12 güncellemesiyle birlikte miadını doldurmuş oldu.

Mi 6X için MIUI 12 güncellemesi; V12.0.1.0.PDCCNXM yapı numarasını temel alıyor ve kararlı beta olarak geliyor. Yani bunun anlamı da şu demek; Bu sürüm öncelik olarak belirli kullanıcılar tarafından kullanılacak. Ardından herhangi bir sorun görülmez ise, herkese açık olarak OTA yoluyla dağıtıma çıkacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu