Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Mi Band 6 Netleşiyor! İşte İlk Bilgiler

Gerek global pazarda, gerekse Türkiye pazarında şirkete büyük başarılar getiren Mi Band serisi, 2021 yılını 6. modeliyle geçirecek. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında tanıtılan Mi Band 5 ile dikkat çeken seri, bugün Zepp uygulamasının kodlarında yer aldı. Uygulama, Xiaomi Mi Band 6 modelinin kod adını ve sürümlerini ortaya çıkardı.

Madical Unicorn tarafından ortaya çıkan bilgilere göre gerek kod adıyla, gerekse model numarasıyla karşımıza çıkan Xiaomi Mi Band 6, NFC’li ve NFC’siz iki sürüme sahip. Her iki sürüm de “Pangu” kod adına sahipken, XMSH16HM ve XMSH15HM model numaraları ile birbirlerinden ayrılıyor. Bu numaralardan hangisinin NFC’li, hangisinin NFC’siz olduğu bilinmezken, yapılan iddialar bilinmezken hakkında başka bilgileri de gün yüzüne çıkardı.

Xiaomi Mi Band 6 c..

Xiaomi Mi Band 6 Ekranıyla Daha Başarılı

İddialara göre diğer modellerden bağımsız olarak dahili GPS ile birlikte gelecek olan Xiaomi Mi Band 6, yaptığınız antrenman ve aktivitelerin rotasını telefondan bağımsız bir şekilde kaydedebilecek. Bu da kullanım tarafında rahatlık sağlayacak. Bunlara ek olarak ekran tarafında da bir önceki bileklikten daha başarılı gözüken Mi Band 6, hem daha iyi çözünürlük, hem de ufak da olsa daha büyük bir ekranı kullanıcılara sunacak.

20210124 102208 273

Bir önceki modelde 126×294 piksel çözünürlükte bir ekran bizleri karşılarken, bu modelde 152×360 piksel çözünürlükte bir ekrandan söz ediliyor. Kaynaklar ufak çaplı bir büyümenin de yaşanacağını söylerken, yine diğer modellerin aksine kandaki oksijen miktarının ölçümü ve sesli asistan desteğinin bileklikte yer alabileceği söz konusu. Sondaki sesli asistan söylentileri bizim açımızdan biraz zor iken, kandaki oksijen miktarının ölçümü bileklikte yer alabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu