Xiaomi

Xiaomi Mi Band 6’nın Ayak Sesleri Gelmeye Başladı

Mi Band 5’in ardından nihayet yeni akıllı bilekliğin sızıntıları ortaya çıkmaya başladı. Merakla beklenen Mi Band 6 yolda…


Akıllı telefon pazarında başarılı işler ortaya koyan Xiaomi, aynı performansı giyilebilir teknolojik ürünlerde de gösteriyor. Özellikle akıllı bileklikleri ile karşımıza çıkan Çinli üretici, şimdi de bir sonraki Mi Band 6’nın hazırlıklarına başladı.

Mi Band 6 Geliyor

Xiaomi’nin akıllı bileklikleri, giyilebilir cihazlar arasında artık popülerlik kazanmış durumda. Gerek Çin’de, gerekse diğer ülkelerde satışa sunulan bu ürünler, dünya çapında defalarca kez lider olmuş durumdalar. Artık bu işin üstadı diyebileceğimiz bir şirket haline gelen Xiaomi, kendini kanıtlamayı da başardı. Peki şimdi sırada bizi ne bekliyor?

Bildiğiniz üzere Çinli üretici son olarak karşımıza Mi Band 5 bilekliği ile çıkmıştı. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında piyasaya sürülen bu bileklik, yakın zamanda yerini bir üst model olan Mi Band 6’ya bırakacak. Zira çeşitli sızıntılar ve sertifika siteleri, bu bilekliğin artık geliştirilmeye başladığını gösteriyorlar.

Mi Band 6

Mi Band 6

Güvenilir kaynaklardan biri olan 91mobile göre, Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 BIS sertifika sitesi tarafından onaylandı. Daha önce Hindistan’daki bir telekom sertifikasında da görülen bu bileklik, tüm sızıntılara göre yakın zamanda resmiyet kazanacak.

Söylentilere göre Mi Band 6, genel görünüm olarak önceki neslin tasarımını devam ettirecek. Bunun yanı sıra ekran-gövde oranının artacağı ve vücut hacminin ise aynı kalacağı iddia ediliyor.

Kan ve Oksijen Algılama Fonksiyonu Olacak

Daha da önemlisi Xiaomi, yeni Band 6’da bir de kan ile oksijen algılama özelliğine yer verecek. Böylece gerçek zamanlı olarak kan ve oksijen durumunuz ölçülecek ve sporlarınızı daha sağlık olarak yapabileceksiniz.

Son olarak Band 6; Zumba, dans, kriket, basketbol, boks ve diğer kapalı alan sporlarına göre de modlarla gelecek. Anlayacağınız yeni nesil bileklik, tasarımdan çok sağlığa yönelecek. Zira pandemi döneminde de bu tip unsurların ön plana çıkarılması da her şirketin yapması gereken bir şey.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu