Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 İçin Sevindiren Gelişmeler! Ama Öncesi Var…

Çinli teknoloji devi Xiaomi, piyasaya birbirinden bağımsız etkileyici telefonlarıyla girmeye devam ediyor. Bilindiği üzere dev üretici, daha önce çok ilginç tasarımlara sahip Mix serisiyle karşımıza çıkıyordu. Bu amiral gemisi modeller, Mi serisine nazaran daha fazla ileri teknolojiler barındırıyordu ve daha iyi bir performansa sahipti. Ancak şirket son birkaç yıldır bu serisine yeni bir üye eklemiyor. Yani Mix 3’den sonra beklediğimiz Mi Mix 4, anlamsızca bir türlü çıkmıyor.

Hatırlayacaksınız Xiaomi, son olarak karşımıza konsept telefonu olan Mi Mix Alpha modeli ile çıkmıştı. Bu telefon, tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hatta öyle bir şey ki, bunun benzerini üreten rakip bir firma da uzunca süre çıkmadı. Ancak Çinli üreticinin bu telefonu, adı üstünde ”Konsept” olduğu için pazarlardaki yerini alamadı. Yani şirket, ileri teknolojili telefonlar yapabildiğini ve bu sektörün ustalarından biri olduğunu göstermek için böyle bir telefon tanıtma gereği duydu. Fakat bu duruma çok üzülmeyin. Zira sırada Mix 3’ün halefi olan ve yıllardır tartışılan Mi Mix 4 amiral gemisi var…

Mi Mix 4 geliyor

Xiaomi, uzun süredir  Mix serisine yeni bir üye eklemiyordu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi şirket son olarak konsept modeli Mix Alpha ile karşımıza çıkmıştı. Ancak bu telefonda Mix 3’ün devamı değildi. Yani sadece şirketin hünerlerini gösteren ve reklam amaçlı yapılan bir telefondu. İşte Xiaomi, artık kullanıcıların beklediği Mix 4 için kolları sıvamaya başladı. Raporlara göre yılladır beklediğimiz Mi Mix 4 artık yola çıkıyor.

Bugün Çin’in güvenilir kaynaklarından ”dijital sohbet istasyonu” Xiaomi’nin Mix 4 modelini  2021’de kesin olarak getireceğini duyurdu. Hatta geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bazı sızıntılar da, Mix 4’ün ismini doğrulamayı başarmıştı. Peki Xiaomi’nin yeni Mix serisi ne zaman piyasaya sürülecek?

Çinli blog yazarlarına göre yeni nesil Mi Mix modeli, bu yılın sonlarına doğru resmiyet kazanacak. Ancak bunun öncesinde şirket, Mi 11 serisinin ”süper cupa” modeli olan Mi 11 Ultra’yı duyuracak. Daha sonra da Mix 4 ile tanışma fırsatını yakalayacağız.

Mix 4’ün bu sene ki ilk sızıntıları, hatırlayacaksınız geçtiğimiz haftalarda MIUI’nın kodlarında görülmüştü. XDA kıdemli üyeleri, MIUI websitesinin bir takım kodlarını keşfederek; Mix 4, Mi Note 11 ve MIUI 13 arayüzünün yolda olduğunu duyurdu. Bakalım Xiaomi, önümüzdeki günlerde bizlere neler sunacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu