Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 Modeli Canlı Görüntüsüyle Sızdırıldı

Xiaomi'nin bu yıl karşımıza çıkaracağı Mi Mix 4 modeli, canlı görüntüsüyle sızdırıldı. İşte yeni Mix'den ilk görüntüler;

Uzun süredir mahrum olduğumuz Mix serisi, Xiaomi’nin açıklamalarına göre bu yıl karşımıza çıkacak. Şirketin her zaman üst düzey özelliklerle donattığı bu telefonlar, tıpkı eskide olduğu gibi mobil sektöre yine damga vuracak. Gerek performans açısından, gerekse görünüm açısından bir sonraki Mi Mix 4 harika özelliklerle gelecek. İşte şimdi yapılan resmi açıklamanın ardından bu telefonun ilk canlı görüntüsü de sızdırıldı.

Mi Mix 4 Canlı Olarak Sızdırıldı

Geçtiğimiz aylarda Xiaomi CEO’su Le Jun, Çin’de düzenlenen bir toplantıda yeni Mix serisinin gelip gelmeyeceği sorularına açıklık getirdi. Uzunca süredir göremediğimiz ve epey tartışma konusu olan Mix serisi, Le Jun’un açıklamalarına göre Mi Mix 4 ile tekrardan hayat bulacak. Hatta beraberinde Xiaomi model tabletler de gelecek ve ürün çeşitliliği artacak.

Mi Mix 4

Galaxy Z Fold 2’ye Benzer Tasarım

Açıkçası fotoğraf bize her şeyi detaylı olarak göstermiyor. Ancak telefonun arka tarafı hakkında bazı yorumlar yapmamıza izin veriyor. Genel olarak baktığımızda Mi Mix 4’ün tasarımı, tıpkı Galaxy Z Fold 2’ye benzeyecek. Tabii Mate X2 ile de benzetilebilir ancak daha çok Fold 2’yi benzediğini söyleyebiliriz.

Xiaomi, bir sonraki Mix modelinin arkasını cam bir malzeme ile donatacak. Bununla birlikte sol sağ üst köşeye de üçlü kameraya ev sahipliği yapacak bir modül modül bulunacak. Ancak bu modülün ileride değişikliğe uğrayacağıyla ilgili iddialar var. Çünkü kamera modülünün bu kadar çıkıntılı olması, çatlama ve kırılma gibi riskleri arttıracaktır. Bu yüzden de şirket, arka taraftaki modülü daha farklı olarak karşımıza çıkarabilir.

Mi Mix 4

Teknik Özellikler

Daha önce çeşitli kaynaklar aracılığıyla elde ettiğimiz verilere göre, Mi Mix 4’de şaşırtıcı olmayacak şekilde Snapdragon 888 yonga setine yer verilecek. Ancak ikinci çeyrekte Qualcomm daha üst düzey bir yonga setini piyasaya sürerse, muhtemelen Mix 4’de o yeni yonga setinden güç alacaktır.

Öte yandan yeni Mi Mix’in, fotoğrafta her ne kadar görünmese de ekran altı kamera ile gelmesi bekleniyor. Zira Mix serisinde ileri teknolojileri benimseyen Xiaomi, Mix 4 ile ilk ekran altı kamerasını da sunabilir. Bellek ve RAM konusunda ise şu anda net bir bilgi yok. İlerleyen günlerde bu özellikler de netlik kazanacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu