Akıllı TelefonlarTeknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Mi Mix Tanıtılmadı! Sebebine Çok Güleceksiniz

Yaklaşık iki saattir süren etkinlikte Xiaomi, merakla beklenen yeni Mi Mix akıllı telefonunu tanıtmadı. İşte sebebi...

Çinli teknoloji devi Xiaomi, biraz evvel gerçekleştirdiği etkinlikte yeni amiral gemisi telefonlarını ve Mi Band 6 akıllı bilekliğini tanıttı. Açılışı Mi 11 Pro ile yapan şirket, hemen ardından ise Mi 11 Ultra’yı duyurdu. Ancak merakla beklenen Xiaomi Mi Mix serisinin yeni üyesi tanıtılmadı. İşte onun da sebebi şimdi belli oldu.

Xiaomi CEO’su Yeni Mi Mix’i Tanıtmadı

Xiaomi’nin ”Bir Şey Daha Var” sloganıyla andığı yeni Mi Mix amiral gemisi, ne yazık ki bu lansmanda tanıtılmadı. Şirketin CEO’su Le Jun, etkinliği canlı olarak takip eden herkesten özür diledi ve yeni Mix’i yarın tanıtacağını açıkladı. Peki bugün tanıtılmamasının sebebi neydi? İşte komik ama gerçek olan cevap…

Le Jun’un Sesi Kısıldı

Bilindiği üzere Xiaomi için bugün oldukça hareketli geçti. Saatlerdir yeni ürünlerini tanıtan şirket; Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra’nın yanı sıra, Mi Band 6 ve Mi 11 Lite gibi modellerini de duyurdu. Ancak lansmanın ilerleyen saatlerinde Xiaomi CEO’sunun sesi kısıldı.

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix lansmanı yarına ertelendi

Çinli kaynakların raporlarına göre Xiaomi CEO’su Le jun’un yeni ürünleri tanıttığı esnada sesi bir hayli kısıldı. Bu yüzden de Jun, sona bıraktığı Mi Mix amiral gemisini yarın tanıtacağını açıklayarak etkinliği noktaladı.

Tüm Bilinenler

Güncel bilgilere göre Mix serisinin yeni üyesi; Xiaomi’nin kendi geliştirdiği  ISP görüntü işlemci ile gelecek. Katlanabilir ekranlı olması beklenen bu telefon, ileri teknolojileriyle de piyasaya damga vuracak.

Bakalım Le Jun vaat ettiği gibi yeni Mix modelini yarın tanıtacak mı? Bekleyip görelim.

Kaynak: Weibo

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu